<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


25.05.2010 - W Dębicy rywalizowali ze sobą najlepsi tancerze z Polski i zagranicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Turniej Półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej O Puchar Burmistrza Miasta Dębica
28-05-2014

W dniach od 26 do 28 maja na Stadionach Miejskich przy ul. Piłsudskiego i ul. Parkowej w Dębicy rozegrane zostały mecze w ramach Turnieju Półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej. Organizatorem Mistrzostw, które rozegrane zostały o Puchar Burmistrza Miasta Dębicy był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zwycięzcą półfinału została drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego. Puchary i nagrody zwycięzcy i zdobywcom trzech finałowych miejsc wręczył burmistrz Paweł Wolicki.

W rywalizacji, która toczyła się o 4 miejsca w ogólnopolskim Finale udział wzięło 9 najlepszych drużyn reprezentujących Uczelnie Wyższe z województw podkarpackiego, lubelskiego
i małopolskiego.  O wejście do półfinały walczyły drużyny  AWF Kraków, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina, Politechniki Rzeszowskiej i UEK Kraków, który w Dębicy prowadzi studia w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym.
Zwycięzca turnieju półfinałowego została drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego. Drugie miejsce zajęli studenci z UMSC w Lublinie, Trzecią lokatę zdobyła drużyna AWF Kraków, a na czwartym miejscu znalazła się drużyna AGH Kraków.
Najlepszym strzelcem turnieju został Paweł Zabielski  (3 bramki), najlepszym bramkarzem Jakub Hładawczak, natomiast najlepszym zawodnikiem Jaromir Skiba.

Uroczyste wręczenie pucharów i nagród miało miejsce 28 maja na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego. W uroczystości wzięli udział : burmistrz Paweł Wolicki, zastępca burmistrza Mariusz Trojan, kierownik biura UEK w Dębicy Jolanta Paździor – Hales, dyrektor Mosir Robert Mazur, przewodniczący Rady Miejskiej  Stanisław Leski, radny Rady Miejskiej Zenon Trojan i prezes UKS Igloopol Grzegorz Krycki. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej