<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


07.11.2008 - Podziękowania dla Burmistrza
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Uczniowie dębickich szkół laureatami Międzynarodowego konkursu plastycznego ,,Svishtov 2013”
06-06-2013

Organizatorem tego artystycznego wydarzenia sztuki dziecięcej, było partnerskie miasto Svishtov w Bułgarii, które zaprosiło do udziału w konkursie również dzieci i młodzież z dębickich placówek oświatowych.

W dniu 5 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste spotkanie Burmistrza Miasta Dębicy z laureatami  Międzynarodowego konkursu  plastycznego  ,,Svishtov 2013”.

 Na konkurs wysłano  94 prace wychowanków i uczniów  z naszych szkół i przedszkoli, wykonane techniką malarską, grafiką oraz mieszaną.

 W kategorii wiekowej  od  4 do 7 lat, I nagrodę otrzymała Julia Kliś z Przedszkola Miejskiego nr 1,  III nagrodę – Mikołaj  Wodzień uczęszczający do PM nr 8, a wyróżnienie  praca   Martyny Jarosz również z PM nr 8.

W kategorii wiekowej od 12 do 15 lat,  II nagrodę zdobyła  Sabina Śliwa z Miejskiego Gimnazjum Nr 2 w Dębicy.

W spotkaniu z Burmistrzem Miasta wzięli również udział wiceburmistrzowie: pan Mariusz Trojan i pan Jerzy Gągała, sekretarz Miasta – pan Zdzisław Pupa, dyrektor MZO – pan Ireneusz Kozak, dyrektorzy wyróżnionych szkół i przedszkoli Anna Szczepanik, Halina Kobos i Dariusz Pierzchała oraz nauczyciele i rodzice dzieci.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu talentów plastycznych.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej