<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


03.10.2011 - Wybierz wygodną alternatywę! Nie zamykaj się w samochodzie!
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Jubileuszowa Biblioteka Pedagogiczna
24-05-2007

Uroczystym spotkaniem pracowników biblioteki oraz zaproszonych gości zakończyły się obchody jubileuszu 55. lecia Biblioteki Pedagogicznej w Dębicy. Biblioteki jest filią Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Rzeszowie.

Uroczystość prowadziła kierowniczka dębickiej filii Danuta Kozłowska. Uczestniczyli w niej między innymi: Paweł Wolicki, burmistrz miasta, Mariusz Trojan, zastępca burmistrza miasta, Władysław Bielawa, starosta dębicki i wielu innych.

Biblioteka Pedagogiczna w Dębicy mieści się obecnie w nowej siedzibie. Jest nią obecnie budynek Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych przy ulicy Kościuszki 36. Warunki do pracy biblioteka ma bardzo dobre. Jedynym kłopotem jest to, że poprzednia jej siedziba (w budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Strumskiego) była dogodniejsza dla czytelników. W związku z tym w ostatnim okresie znacznie spadła liczba czytelników korzystających z bogatych zasobów biblioteki. Jak się jednak wydaje jest to jedynie przejściowy spadek liczby czytelników i po niedługim czasie biblioteka będzie znów notowała ich systematyczny wzrost.

Obecnie w zasobach Biblioteki Pedagogicznej w Dębicy znajduje się przeszło 45 tysięcy woluminów. Korzystają z nich nauczyciele, studenci i uczniowie oraz mieszkańcy powiatu dębickiego. Biblioteka posiada kilka stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Ich użytkownicy mogą kopiować, skanować, drukować pozycje naukowe będące.

Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy.


Biblioteka mieści się w jednym z budynków po dawnych koszarach


Władze Dębicy składają życzenia dyrekcji Biblioteki Pedagogicznej Fot. Andrzej Janiec


W spotkaniu uczestniczyły dyrektorki innych bibliotek działających w powiecie


Występy uświetniły występy młodzieży ze Szkoły Muzycznej

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej