<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


28.08.2009 - Dzieci z MOPS pojadą za darmo na Słowację
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich dębiczan + foto
19-03-2013

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Dębicy i okolic do przybycia wraz z rodzinami, najbliższymi i przyjaciółmi, w sobotę 13.04.2013 na Rynek miasta aby wziąć udział w inauguracji I sezonu Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła.

 

W organizowanych Jarmarkach wezmą udział artyści ludowi, rękodzielnicy, miłośnicy i twórcy sztuki dawnej z regionu południowej oraz  południowo – wschodniej Polski  m.in. z takich ośrodków jak Sanok, Tarnobrzeg, Sandomierz, Lublin, Rzeszów, Przemyśl, Tarnów, Mielec jak również okolic Pilzna, Dębicy, Brzyska, Radomyśla Wielkiego oraz Mokrzyska.

Będą wśród nich obecni przedstawiciele m.in. takich dziedzin sztuki jak: ceramika, fusing, witraże, rzeźba, malarstwo, bibułkarstwo, hafciarstwo, szydełkarstwo, koronkarstwo,  krawiectwo regionalne, decoupage, metaloplastyka, stolarstwo artystyczne, kowalstwo, wyrób zabawek regionalnych m.in.  z drewna, szkła, muliny, masy solnej  i filcu , tworzenie oryginalnej biżuterii  oraz różnego rodzaju ozdób i dodatków.  Jest to niebywała okazja do nabyci rzeczy i drobiazgów o dużej wartości estetycznej, regionalnej, kulturowych,  zarazem  niepowtarzalnych i ładnych.

Gościć będziemy również Sery z Podhala z całym wachlarzem smaków i zapachów.

 

Jarmarki mają na celu promocję twórców ludowych, wyrobów regionalnych oraz rękodzieł ludowych.Są wydarzeniem organizowanym równolegle z planowaną  w tym samym czasie i miejscu  „Dembicką Giełdą Staroci” w Dębicy, na którą również serdecznie zapraszamy!

 

Dla najmłodszych uczestników zostały przygotowane  wspaniałe atrakcje m.in. gigantyczna zjeżdżalna, balony - baloniki, bajkowe malowanie twarzy. Gród Stobierna na tą okazję utworzy specjalną strefę, w której dla dzieci dostępna będzie strzelnica łucznicza. Dodatkowo każdy będzie mógł dla siebie wybić pamiątkowego denara Bolesława Chrobrego.

 

Drodzy Mieszkańcy, wymagana jest jedynie Wasza Liczna Obecność, tak więc jeszcze raz: Serdecznie Zapraszamy!! 13 kwietnia 2013r. Rynek Miasta,  już od godziny 9.00.

 

Kolejne Jarmarki:

Kalendarz   Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła

w Dębicy na rok 2013

 

11  Maj, 08  Czerwiec, 13  Lipiec, 10  Sierpień, 14  Wrzesień, 12  Październik

organizator: Urząd Miejski w Dębicy

dane kontaktowe:  tel. 14 68 38 104  e-mail: jerzy.gagala@umdebica.pl

 

 art.MR

Poniżej prezentujemy prace kilku artystów, którzy potwierdzili swój udział w dębickich Jarmarkach. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej