<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


18.10.2012 - Nagroda dla Dębicy za Orliki
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Święto Strażnika
06-09-2012

Dębiccy strażnicy miejscy obchodzili swoje święto. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza, którą odprawił proboszcz Kazimierz Fąfara odbyła się w intencji Straży Miejskiej Miasta Dębicy i Gminy Dębica, jak również za zmarłych strażników: Agnieszki i Witolda.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, których reprezentował: Wiceburmistrz Dębicy Jerzy Gągała, Komendant SOK w Krakowie generał dr Kazimierz Mazur.

Proboszcz Kazimierz Fąfara w kazaniu podkreślił niezwykle ważną rolę mundurowych w utrzymaniu porządku publicznego.

Formacja mundurowych to codzienne, profesjonalne czuwanie nad bezpieczeństwem każdego z nas, powiedział w kazaniu ks. proboszcz, to spieszenie z pomocą potrzebującym, to wielka odwaga, i troska o nas, bo jak pasterz troszczy się o swoje stado, tak i strażnicy w trosce o nas, podejmują różne działania aby było w nas mniej lęku i obawy.

Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Proboszcz podziękował mundurowym, za służbę, za ofiarną pracę za niesioną pomoc, która wprowadza pokój i bezpieczeństwo do naszych domów. Po nabożeństwie Ksiądz Proboszcz poświęcił nowy samochód Straży Miejskiej w Dębicy.

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej