<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


27.04.2009 - Pływający lekarze
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Ferie w świetlicy ? Nikt się nie nudził
14-02-2012

Bardzo ciekawy program na okres ferii zimowych przygotowały świetlice środowiskowe działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy. Przez dwa tygodnie przerwy w zajęciach szkolnych nikt z uczestników zajęć w świetlicach nie mógł narzekać na brak interesujących propozycji. Stąd w obu świetlicach MOPS: przy ulicy Matejki i przy ulicy Kraszewskiego była wysoka frekwencja dzieci i młodzieży.

Przez dwa weekendy ferii świetlice „Zgrana Paka” MOPS wraz z Galerią Raj organizowały warsztaty twórcze. W ich ramach dzieci i młodzież miały karnawałową zabawę, zajęcia plastyczne, gry konkursy i zabawy. W warsztatach brały udział nie tylko dzieci ze świetlic, lecz także wszyscy chętni przebywający w tym czasie w Galerii Raj. Dzięki pomocy profesjonalnych animatorów program warsztatów twórczych był bardzo ciekawy.

Kolejną propozycją przygotowaną przez świetlice, tym razem wspólnie z klubem bilardowym Pino, był turniej w tej coraz popularniejszej w Dębicy dyscyplinie sportu. Wzięło w nim udział przeszło 20 uczestników zajęć w świetlicach: starszych oraz młodszych. I choć najważniejsza była zabawa i pożytecznie spędzony czas, to z kronikarskiego obowiązku podamy wyniki tego turnieju.

I miejsce zdobył Patryk Wasilewski ze świetlicy socjoterapeutycznej przy ulicy Matejki, II był Kacper Dąbrowski ze świetlicy środowiskowej przy ulicy Kraszewskiego, na II miejscu ex aequo znaleźli się jego koledzy Patryk Pocica i Dawid Socha. Puchary dla zwycięzców ufundował Piotr Kędzior, szef klubu bilardowego Pino. Świetlice przygotowały dyplomy dla uczestników oraz medale.

Trzecią propozycją świetlic na okres ferii był kulig. Wzięło w nim udział 37 dzieci ze świetlic z Matejki i Kraszewskiego. Były 3 zaprzęgi, grill, bitwa na śnieżki i znowu doskonała zabawa mimo trzaskającego mrozu. I ta impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie ze strony sponsorów. Podziękowania należą się: Igoocarowi i Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Marii Drąg z Góry Motycznej.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej