<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


18.02.2009 - Prezydent Lech Kaczyński odwiedził Dębicę
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mistrzostwa młodych pływaków
06-07-2010

Siedem rekordów Polski ustanowili młodzi pływacy podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14 – letnich, które odbyły się od 2 do 4 lipca br. na dębicki basenie.

- W zawodach startowało ponad 400 zawodniczek i zawodników ze 109 klubów w tym czwórka reprezentantów miejscowych „Bobrów” – mówi Marek Kamiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy. – Wraz z zawodnikami do naszego miasta przyjechali trenerzy, opiekunowie klubów i rodzice.

Najlepszymi zawodnikami mistrzostwa okazali się: Diana Sokołowska z Juvenii Białystok, która zdobyła aż 5 złotych medali oraz Igor Bielecki (Żoliborz Warszawa), który trzykrotnie poprawiał rekordy Polski na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym. Jedyny medal dla Podkarpacia - srebrny zdobył Kamil Karkut z Ikara Mielec na 50 m stylem klasycznym.

Władze Polskiego Związku Pływackiego podkreśliły znakomitą organizację imprezy. – Cieszymy się, że związek organizuje najważniejsze imprezy pływackie w naszym mieście – mówi Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy. – To znakomita okazja do promocji miasta. Krzysztof Usielski, prezes Polskiego Związku Pływackiego  oraz Jerzy Szczerbaty, prezes Podkarpackiego Związku Pływackiego obiecali, że Dębica może liczyć na organizację innych, równie widowiskowych imprez ogólnopolskich.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej