<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


20.04.2009 - Tańczyli z Aniołami
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Lekarze zadowoleni z mistrzostw w Dębicy
21-04-2008

W Dębicy rozegrane zostały 18 i 19 kwietnia br. IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu. W zawodach uczestniczyło 52 lekarzy z 13 Okręgowych Izb Lekarskich, 16 kobiet i 36 mężczyzn. Rywalizowali oni w 30-tu konkurencjach indywidualnych i sztafetach. Honorowy Patronat nad mistrzostwami objął dr Konstanty Radziwiłł, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Podczas ceremonii otwarcia burmistrz Paweł Wolicki powitał uczestników zawodów i życzył im zdrowej konkurencji. Otwarcia mistrzostw dokonała dr Maria Szuber, członek NRL i Przewodnicząca Komisji Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Lekarskiej w Rzeszowie. Podczas dwudniowych zmagań pływackich ostra rywalizacja rozgrywana w trzech kategoriach wiekowych i kategorii open. Wielu uczestników pobiło rekordy życiowe a o zaciętości zmagań niech świadczą punktacje   indywidualne kobiet i mężczyzn i drużynowe OIL. Bez wątpienia gwiazdą Mistrzostw był Grzegorz Stanek z Opola, który w sposób zdecydowany zwyciężył w swoich konkurencjach i równocześnie pobił 2 rekordy Polski w kategorii wiekowej  Masters  na dystansie 800 i 1500  m  stylem dowolnym.

Zmaganiom pływackim podczas pierwszego dnia  bacznie przyglądał się dr Marek Stankiewicz  Redaktor Naczelny Gazety Lekarskiej.Po zakończeniu  pierwszego dnia zawodów organizatorzy wspólnie z Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Dębicy i Podkarpackim Zarządem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej zorganizowali III Konferencję naukową „Postępy w medycynie sportowej. Bezpieczeństwo w sporcie”. Honorowy Patronat Naukowy nad konferencją objęła prof. dr hab. n. med. Anna Jegier,  Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. W konferencji uczestniczyło ok. 120 osób zainteresowanych zagadnieniami przedstawianymi przez znakomitych wykładowców. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe certyfikaty uczestnictwa i dziewięć punktów edukacyjnych przyznanych przez ORL w Rzeszowie.

Pływający medycy zajmujący pierwsze i trzecie miejsca w kategoriach wiekowych i open otrzymali medale i dyplomy wręczane przez przedstawicieli ORL w Rzeszowie i Organizatorów. Podczas uroczystego zakończenia Mistrzostw dokonano podsumowania i najlepszym pływakom w klasyfikacjach drużynowej i indywidualnej zaproszeni goście i organizatorzy wręczali pamiątkowe puchary i dyplomy.

 

Najlepszym w klasyfikacji drużynowej OIL puchary ufundowane przez  Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej wręczał dr Jacek Tętnowski,  Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki NRL. Puchary ufundowane przez Przewodniczącego ORL w Rzeszowie wręczali dr Krzysztof Szuber, Przewodniczący ORL w Rzeszowie i dr Maria Szuber.

Klasyfikacja drużynowa Okręgowych Izba Lekarska

1. OIL Szczecin   -    402 pkt

2. OIL Łódź -            310

3. OIL Rzeszów   -    224

4. OIL Poznań -        207

5. OIL Katowice -      164

6. OIL Warszawa   -  133

Znakomite pływaczki i pływacy ze Szczecina zrewanżowali się ekipie łódzkiej która wygrała w ubiegłorocznych mistrzostwach  a gospodarze z OIL z Rzeszowa wygrali rywalizację z ekipą poznańską.

Najlepszym pływaczkom puchary ufundowane przez Pawła  Wolickiego, burmistrza Dębicy  wręczał burmistrz z małżonką.

Klasyfikacja indywidualna kobiet

1.STĘPIEŃ - GIELO Joanna  (OIL Szczecin) -    133 pkt

2.DAMLJANOVIC Iwona (OIL Szczecin)        -    106

3.ZIMNA-WALENDZIK Ewa (OIL Łódź)      -        103

4.HERMAN Aleksandra (OIL Katowice)         -      93

5.PRZYŁUSKA Mirosława (OIL Szczecin)     -      60

6.WIDANKA Małgorzata (OIL Wrocław)          -     40

Starosta Powiatu dębickiego Władysław Bielawa ufundował i wręczał puchary najlepszym w kategorii mężczyzn.

Klasyfikacja indywidualna mężczyzn

1.GRZEGORZEWICZ Krzysztof (OIL Poznań)        -    130 pkt

2.KAWECKI Krzysztof (OIL Bydgoszcz)                 -    98

3.STANEK Grzegorz   (OIL Opole)                          -    91

4.KAŻMIERCZAK Krzysztof (OIL Łódź)                    -   88

5.FURMANIAK Jarosław (OIL Łódź)                        -    78

6.LORKOWSKI Robert (OIL Rzeszów)                   -     62

 

 


Fot. Tomasz Rowiński 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej