PKP
MOK
MKS
ZUM
ADM

<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


16.12.2013 - Fotoreportaż z inauguracja Jarmarku Bożonarodzeniowego 14.12.2013r.
    Aktualnie przeglądasz: Informacje o Dębicy / Położenie


         

Dębica to nowoczesne miasto. Doskonale łączy w sobie czar miasta o 650 – letniej historii z przemysłowym charakterem. To miasto, w które oferuje bardzo dobre warunki do aktywnego wypoczynku, jak również niezwykłe wydarzenia kulturalne, jakich nie spotka się nigdzie indziej w Polsce. Tradycje muzyczne Dębicy wpłynęły mocno na życie najsłynniejszego obywatela naszego miasta, Krzysztofa Pendereckiego, kompozytora. Z Dębicy wywodzą się artyści scen muzycznych i teatralnych, pracownicy nauki i sportowcy, bowiem nasze miasto jest jednym z ważniejszych ośrodków sportowych w Polsce. Dębica to miasto otwarte na gości, inwestycje i nowe propozycje współpracy, na ludzi szukających nowych kontaktów handlowych, bądź szukających partnera w biznesie.

Dębica liczy ponad 48 tysięcy mieszkańców. Położona jest w południowo – wschodniej Polsce, w zachodniej części województwa podkarpackiego na pograniczu Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Przez miasto przepływa rzeka Wisłoka. W okolicy jest wiele miejsc godnych polecenia do odpoczynku i rekreacji. Z tego malowniczo położonego miasta niedaleko jest do granic z Ukrainą i Słowacją. 


Dębica spełnia istotną rolę w krajowym i międzynarodowym systemie komunikacyjnym. Najważniejszym szlakiem drogowym przebiegającym przez miasto jest międzynarodowa droga E - 4 łącząca Niemcy z Ukrainą. Wkrótce przebiegać tędy będzie autostrada A4 Zachód – Wschód a w pobliżu miasta zlokalizowane zostaną dwa zjazdy. Miasto posiada także doskonałe połączenie kolejowe na trasie z Wrocławia do Przemyśla. Węzeł kolejowy pozwala na bezpośrednie połączenie z Krakowem, Warszawą, Szczecinem, Poznaniem, a także z Kijowem. Najbliższe lotnisko pasażerskie wykonujące połączenia międzynarodowe znajduje się 50 km od Dębicy, w Jasionce k/Rzeszowa, drugie, oddalone 120 kilometrów w Krakowie.


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej