<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


02.06.2010 - Dębiczanie bawili się podczas dni miasta
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Kulturalne

Seniorzy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dębicy
11-12-2014

Miejska Biblioteka Publiczna w Dębicy już od trzech lat oferuje seniorom udział w dwóch kursach – języka angielskiego oraz komputerowym.

 

Zorganizowane zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych. Na kursie obsługi komputera seniorzy mają okazję nauczyć się jak korzystać z komputera, do czego może on być wykorzystywany i w czym może być pomocny. Seniorzy podczas kursu uczą się podstawowej obsługi komputera oraz internetu.
„Zadania które przygotowane są przez informatyka mają na celu oswojenie z możliwościami jakie oferuje nowoczesna technologia, a także utrwalanie zdobytych już umiejętności” – mówi Marzena Kowalska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy.
Drugim oferowanym kursem jest nauka języka angielskiego. Seniorzy chcący się rozwijać mają taką szansę właśnie dzięki zajęciom prowadzonych przez bibliotekarkę, która ukończyła filologię angielską. Dodatkowo biblioteka oferuje literaturę w języku angielskim, co ułatwia sprawdzenie postępów w nauce.
Spotkania w Miejskiej Bibliotece mają na celu nie tylko dokształcanie seniorów mieszkających na terenie Dębicy. Jest to również świetna okazja do spotkań i integracji osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy.


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej