<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.02.2024 r.  
 


10.06.2013 - IX edycja konkursu historycznego pn.”Armia Krajowa w powiecie dębickim”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Jarmark Wielkanocny w Dębicy

Zaproszenie na kwietniową edycję dębickich Jarmarków i Giełdy staroci w wydaniu Wielkanocnym
02-04-2014

Jerzy Gągała zastępca burmistrza serdecznie zaprasza na inaugurację II sezonu Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembickiej Giełdy Staroci” w Dębicy, na Rynek Miasta , 11-12 kwietnia 2014r.

Bogata oferta przedstawiona przez wystawców sprawia, że  świąteczna edycja Jarmarku  ma szanse stać się bardzo ciekawym  wydarzeniem handlowym o tematyce wielkanocnej. Odbywający się przy okazji Jarmarku konkurs pn. „Najpiękniejsza pisanka Dębicy – Wielkanoc 2014” dodatkowo  promuje bogactwo  naszych zwyczaj  wielkanocnych,  szczególnie tworzenie tradycyjnych pisanek wielkanocnych.

Celem Jarmarku Wielkanocnego  jest nie tylko  promocja naszego miasta, to również  prezentacja tradycji chrześcijańskiej i dorobku kulturalnego związanego ze świętami Wielkiej Nocy w wykonaniu niekwestionowanych artystów tradycyjnego i współczesnego  rękodzieła  - podkreśla Jerzy Gągała.

 

W kolorowej aranżacji wiosennej swój udział zapowiedzieli rękodzielnicy nie tylko z  południowo – wschodniej Polski, obecni będą również goście z okolic Białegostoku, Warszawy, Kielc, Torunia oraz Bydgoszczy. Swoje uczestnictwo potwierdzili również artyści z Ukrain, miasta Lwów, którzy przywiozą bogaty asortyment rękodzieła z ceramiki i kolorowego szkła. Planują oni również podczas jarmarku na dębickim Rynku zorganizować  mini warsztatów z ceramiki i pokaz tworzenia „szkła artystycznego”.

11-12 kwietnia to również okazja do nabycia : sprawdzonych wyrobów wędliniarskich, tradycyjnych domowych wypieków ciast i chleba, ziół, przypraw, prawdziwych miodów oraz innych łakoci.  

 

Nie zapominamy  o „Dembickiej Giełdzie Staroci”  w Dębicy, która na stałe już wpisała się w pejzaż naszego miasta i niezmiennie towarzyszy organizowanym jarmarkom. Kolekcjonerzy, pasjonaci i hobbyści,  miłośnicy staroci o różnych gabarytach i prze – różnej tematyce,  od „babcinych” drobiazgów po „poważne” przedmioty  - o wartości dla każdego innej, 12 kwietnia na dębickim Rynku również będą obecna.

Pragniemy aby zapowiadane wydarzenia  był dodatkową okazją do wspólnego przeżycie przedświątecznych chwil aby stały się okazją do wzmacnianie wzajemnych relacji i przyjaźni wśród mieszkańców naszego miasta.  Serdecznie Zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej