<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


22.06.2007 - Zakończył się rok szkolny
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Jarmark Wielkanocny w Dębicy

Jarmark jakiego jeszcze nie było
24-03-2014

KONKURS: „Najpiękniejsza pisanka Dębicy – Wielkanoc 2014” Pisanka „tradycjanka”, „zadziwianka”, a może „kolosanka” – wybierz kategorię dla siebie i weź udział w konkursie! Do udziału w rywalizacji na najciekawsze i najpiękniejsze jajko wielkanocne zapraszamy dzieci i dorosłych.

Konkurs ogłoszony przez Jerzego Gągałę pomysłodawcę i koordynatora Jarmarków dębickich, które odbędą się w dniach 11-12 kwietnia 2014r. na dębickim Rynku. Celem konkursu jest zainteresowanie  mieszkańców kulturą i tradycją obrzędów wielkanocnych.

 

Proponujemy trzy kategorie, które mają zainspirować uczestników do zabawy różnymi technikami plastycznymi. Konkurs organizowany jest dla dzieci do lat 16. i dorosłych. Uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę w każdej z trzech kategorii: „pisanka tradycjanka”, „pisanka zadziwianka” lub „pisanka kolosanka”, istnieje możliwość zgłoszenia prac wykonanych zespołowo, jednakże uczestnicy, muszą spełniać wskazane przez organizatora kryteria wiekowe.

 

Wszystkie prace będą oceniane przez komisję konkursową. Komisja będzie oceniała estetykę i staranność wykonania, pomysł, nawiązanie do tradycji świątecznej oraz ogólne wrażenie artystyczne. Prace należy składać w terminie od 11-12 kwietnia br. na Rynku miasta (muszla koncertowa)  w trakcie trwania Jarmarków. Wielkanocnych do godz. 12.00 w dniu 12 kwietnia, pozostawiając wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz wykonaną pisankę.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w drugim dniu Jarmarku Wielkanocnego tj. 12 kwietnia ok. godz.13.00.

 

Ogłoszony konkurs jest częścią Jarmarków dębickich, które od ubiegłego roku cyklicznie odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca na dębickim Rynku.

Zapraszamy wszystkich  do udziału w ogłoszonym konkursie.

Na  zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 

Wszelkich dodatkowych informacji o konkursie udziela Jerzy Gągała  tel. 146838104, e-mail:  jerzy.gagala@umdebica.pl

 

Regulamin konkursu:    Karta zgłoszenia:

 

 

 

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej