<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


31.05.2010 - Barwny turniej w piłkę nożną
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Jarmarki Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła w Dębicy

Październikowy Jarmarki Dębickie, Giełda Staroci oraz Zjazd Jadwig – fotoreportaż
13-10-2014

I tym razem piękna pogoda i wspaniali ludzie sprawiły, iż październikowa edycja Jarmarków Dębickich i Giełdy Staroci cieszyły się dużym zainteresowanie odwiedzających Rynek gości. Głową atrakcją organizowanych tej jesieni jarmarków i giełdy był I Ogólnopolski Zjazd Jadwig z bogatym i kolorowym programem przygotowanym przede wszystkim z myślą o Jadwigach.

11 października uroczystą mszą świętą o godz. 10.00 w kościele św. Jadwigi w Dębicy rozpoczął się I Ogólnopolski Zjazd Jadwig, w którym wzięło udział blisko 100 dziewcząt i kobiet o imieniu Jadwiga.

Zebranych na dębickim Rynku gości i mieszkańców miasta przywitał Jerzy Gągała, zastępca burmistrza miasta Dębicy oraz Małgorzata Dankowska prezes Stowarzyszenia Jarmarki Dębickie, która odczytała okolicznościowy list od Jadwigi Wiśniewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, która objęła honorowy patronat nad Zjazdem.
Podczas Zjazdu wyróżniono najmłodszą dziewczynkę o imieniu Jadwiga, którą okazała się 5 miesięczna Jadzia z Krakowa, najstarszą Jadwigę, którą jest 81 – letnia mieszkanka Dębicy, jak również Jadwigę, która przyjechała do Dębicy z najdalszej części Polski i była to Jadwiga z Koszalina. Specjalne wyróżnienia trafiły także do dwóch Jadwig z Dębicy, które w dniu Zjazdu 11.10 obchodziły swoje urodziny.
Podczas imprezy na dębickim Rynku uczniowie SP nr 2 w Dębicy wystawili przedstawienie pt. „Dentystyczna przygoda pewnej Baby – Jagi” w reżyserii Liliany Wawrzaszek i Wiesławy Adamek, natomiast w specjalnym repertuarze zaprezentowały się wokalistki z „ Vocal Studio” Dębica przygotowane przez Katarzynę Godzisz –Antonik. Główną atrakcją części artystycznej Zjazdu był pokaz mody na ludowo przygotowany i poprowadzony przez Annę Pietruszewską – Saramę.

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej