<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


01.01.2009 - Dębiczanie powitali Nowy Rok
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Jarmarki Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła w Dębicy

Jarmark „Książek i Przyborów Szkolnych” na dębickim Rynku
18-08-2014

Jarmarki dębickie wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, organizują w dniu 23 sierpnia br. na Rynku naszego miasta - Jarmark „Książek i Przyborów Szkolnych”. Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego chcemy stworzyć sposobność do zakupu i sprzedaży nowych jak i używanych podręczników dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Dla rodziców będzie to również okazja aby wyposażyć swoje pociechy we wszystkie brakujące i potrzebne przybory szkolne.

Do uczestnictwa w Jarmarku zapraszamy wszystkich sprzedawców podręczników i przyborów szkolnych, księgarnie jak i hurtownie papiernicze. Zachęcamy aby w sobotę 23 sierpnia ustawili swoje kiermasze na dębickim Rynku tak aby uczniowie, którzy do tej pory nie zaopatrzyli się jeszcze w podręczniki mieli ku temu sposobność i okazję.

Zapraszamy również  wszystkich  mieszkańców oraz uczniów, którzy posiadają i chętni byliby  przekazać książki, lektury szkolne, piórniki, kredki, flamastry, plecaki oraz inne przybory szkolne do udziału w akcji charytatywnej p.n. „Pomóżmy dzieciom pójść do szkoły”. Organizowany bowiem  Jarmark będzie również okazją do przekazania  materiałów szkolnych czy też  dawno już przeczytanych lektur szkolnych na rzecz polskich uczniów żyjących na ogarniętej wojną Ukrainie. Tak zebrane książki i przybory szkolne zostaną przekazane polskojęzycznym placówkom edukacyjnym dla polskich dzieci żyjącym na Ukrainie – mówi Jerzy Gągała zastępca burmistrza miasta Dębicy.

Wszystkie przekazywane na ten szczytny cel artykuły szkole będą odbierane 23 sierpnia br. od godz. 9.00 na dębickim Rynku - Muszla Koncertowa.

 

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji na www.debica.pl,                              

 http://pl-pl.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Jarmarki-d%C4%99bickie/498604140269380

oraz    www.facebook.com/jarmarki.debickie

 

 

Informacje udziela: Urząd Miejski w Dębicy (14) 68 38 104, jerzy.gagala@umdebica.pl

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej