<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


22.04.2009 - Bolesne wspomnienia z obozu
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Jarmarki Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła w Dębicy

Pomoc dla polskich dzieci na Ukrainie
11-08-2014

Fundacja „Odziej świat w swoje serce” z Rzeszowa, Stowarzyszenie „Jarmarki dębickie” oraz Urząd Miejski w Dębicy wspólnie organizują akcję charytatywną p.n.” Pomóżmy dzieciom pójść do szkoły” dla polskich dzieci rozpoczynających rok szkolny na ogarniętej wojną Ukrainą. Akcja ma na celu przeprowadzenie zbiórki: lektur szkolnych, piórników, kredek, flamastrów, plecaków oraz innych przyborów szkolnych na rzecz polskich dzieci mieszkających na terenie Ukrainy.

Każdy najmniejszy dar daje nadzieję człowiekowi, że nie jest  sam wobec przeciwności losu, zwłaszcza jeśli mówimy o chaosie jaki niesie ze sobą wojna. Nasza pomoc  jest gestem pamięci i wsparcia  naszych rodaków,  zwłaszcza teraz w tych trudnych chwilach aby mieli wiarę i świadomość, że nie są sami -  mówi  Jerzy Gągała zastępca burmistrza miasta Dębicy, zaangażowany  czynnie w  niniejszą akcję.

 

Zachęcamy  hurtownie, sklepy papiernicze  a także osoby prywatne, które mogą wesprzeć akcję o przekazanie przyborów szkolnych, plecaków, lektur szkolnych ale dzieci polskich mieszkających na Ukrainie. Wszystkie ofiarowywane na ten szczytny cel artykuły szkole będą odbierane 23 sierpnia br. podczas Jarmarku „Książek i Przyborów Szkolnych” od godz. 9.00 na dębickim Rynku - Muszla Koncertowa.

Inicjatywa zorganizowania i przeprowadzenia niniejszej akcji jest efektem współpracy Stowarzyszenia „Jarmarki dębickie” z Fundacją „Odziej świat w swoje serce” . Jak informuje Małgorzata Dankowska – Prezes Stowarzyszenia „Jarmarki dębickie” to pierwsza tego typu akcja przeprowadzana wspólnie z Fundacją w ramach organizowanych jarmarków ale z pewnością nie będzie ona ostatnia.

Szczegóły dot. akcji p.n. „Pomóżmy dzieciom  pójść do szkoły” na   www.debica.pl, http://pl-pl.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Jarmarki-d%C4%99bickie/498604140269380 oraz    www.facebook.com/jarmarki.debickie        Informacje telefoniczna (14) 68 38 104, 

 

        
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej