<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


14.12.2010 - Olimpiada o zagrożeniach
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Jarmarki Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła w Dębicy

Jarmarki dębickie ogłaszają konkurs
04-08-2014

W ramach organizowanych Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła 01 sierpnia br. ogłoszony został kolejny konkurs. Tym razem będzie to konkurs plastyczny pn. „Jarmark- Rynek Dębicy w 2100r.” Konkursu jest nawiązaniem do dawnej tradycji Jarmarków organizowanych na dębickim Rynku, dni targowych, które mimo różnych kolei losu zawsze towarzyszyły naszemu miastu. Dziś dzięki staraniom Jerzego Gągały zastępcy burmistrza miasta Dębicy tradycja ta w pełni odżyła. Ale jak będą wyglądały dębickie Jarmarki na Rynku naszego miasta w przyszłości ?

Wybiegając do roku 2100, uczestnicy konkursu będą mogli już dziś  przedstawić   obraz Jarmarków i Rynku Dębicy w przyszłości.  Prace mogą być wykonane w dowolnej technice artystycznej. Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków i uczestników dębickich Jarmarków. Konkurs dedykowany jest zarówno wystawcom jak i osobom odwiedzającym  Rynek w czasie trwania Jarmarków. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież, którzy w ramach letniego wypoczynku uczestniczą w organizowanych na terenie Dębicy kolonii. 

Prace konkursowe należy kierować na adres : Stowarzyszenie „ Jarmarki dębickie” 39-200 Dębica,  ul. Krakowska 113 z dopiskiem „Konkurs”. Można je również złożyć osobiście w dniu 23 sierpnia podczas Jarmarku „Książek i Przyborów Szkolnych” na dębickim Rynku (muszla koncertowa).

 Konkurs potrwa do 30 sierpnia. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w dniu 13 września br. o godz. 12.00 na  Rynku naszego Miasta - podczas wrześniowej edycji  Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembickiej Giełdy Staroci”  w Dębicy.

Uczestnictwo w konkursie jest  równoznaczne z akceptacją Regulaminu Konkursu dostępnego na   http://pl-pl.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Jarmarki-d%C4%99bickie/498604140269380

 


Jarmark, Rynek Dębica lata 30 XX w.


Jarmark, Rynek Dębica 2014r.


Jarmark, Rynek Dębica 2100r. ??? 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej