<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


20.10.2010 - Święto miejskiej oświaty
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Media o nas

Ziemia Dębicka: Architektura na Strumskiego
11-05-2007

Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Nadzór Budowlany od kilkunastu dni działają w nowej siedzibie. Są to pomieszczenia w budynku przy ulicy Strumskiego w Dębicy.

Wcześniej była tutaj Biblioteka Pedagogiczna. Starostwo pozyskało budynek, ogłosiło przetarg, a rozpoczęte w kwietniu prace zakończyły się. Koszt remontu wyniósł 64 tysiące złotych. W jego zakres weszły między innymi: wymiana stolarki okiennej, grzejników, budowa ścianek działowych, położenie wykładzin podłogowych. W efekcie tych działań powstało siedem pomieszczeń różnych rozmiarów i różnego przeznaczenia. Przeniesienie Wydziału Architektury i Budownictwa oraz Nadzoru Budowlanego w istotny sposób poprawi jakość obsługi klientów oraz standardy pracy urzędników. Budynek na Strumskiego jest tuż przy dworcu PKP i PKS. Architektura i Nadzór są na parterze. Tuż przy budynku jest sporo miejsc parkingowych. Przypomnijmy, że w budynku “Rolnika” trzeba było wyjść na trzecie piętro, a z parkingiem jest kłopot.
Zaplanowany jest także demontaż ogrodzenia frontowego przy budynku. W jego miejsce położony zostanie chodnik przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach.
kk 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej