<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


13.12.2011 - Przełam bariery
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Media o nas

Gazeta Codzienna Nowiny: Rondo za ponad milion złotych
11-05-2007

Prawdopodobnie już w połowie maja skończy się budowa ronda na skrzyżowaniu Kościuszki, Kosynierów Racławickich i Jana Pawła II. Inwestycja ma usprawnić ruch, zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Skrzyżowanie ulic Kościuszki, Kosynierów Racławickich i Jana Pawła II zalicza się do najniebezpieczniejszych w mieście. Jak pokazują policyjne statystyki, tylko w ciągu ostatnich trzech lat doszło tutaj do około 200 wypadków i kolizji drogowych.
Gaz do dechy
- Przejeżdżam tędy codziennie - mówi pani Bożena, mieszkanka Zawierzbia. - Czasem odnoszę wrażenie, że kierowcy zapominają, które drogi są tutaj główne, a które podporządkowane. Wciskają gaz i kompletnie nie zwracają uwagi na inne samochody. Rondo w tym miejscu jest naprawdę potrzebne.
Tego samego zdania są władze Dębicy. Decyzja o budowie ronda zapadła jeszcze w poprzedniej kadencji. Koszt inwestycji oszacowano wówczas na 880 tys. zł. Dziś już wiadomo, że realizacja przedsięwzięcia okazała się droższa o 433 tys.
- Budowa finansowana jest z czterech źródeł - mówi Jan Warzecha, sekretarz Urzędu Miasta. - 440 tys. pochodzi z funduszu unijnego bezpieczeństwa ruchu drogowego GAMBIT, 220 tys. przekazuje powiat, 100 tys. wykłada firma "Enion” SA, natomiast miasto daje na ten cel 553 tys. zł.
Premiera jeszcze w maju
Według zapowiedzi, rondo ma być gotowe na 15 maja. Na razie jednak, od dwóch miesięcy, trwają tam roboty, a kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
- Tutaj zawsze zdarzały się stłuczki - mówi pan Jan, mieszkaniec ulicy Kościuszki. - Nim zaczęły się prace przy budowie ronda, często byliśmy też świadkami poważnych wypadków. Wierzę, że kiedy skończy się ten cały bałagan, nareszcie będzie bezpiecznie.
Paulina Sroka 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej