<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


30.09.2008 - Świetlice czekają na chętnych
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Europa Miast

Rozmawiali o Europie
02-06-2010

Prezentacja miast współpracujących z Dębicą oraz propozycje wspólnych działań w ramach programu „Europy Miast” to główne wydarzenia obradującego po raz trzeci konwentu, w którego skład wchodzą władze miast partnerskich. Konwent „Europy Miast” odbył się 29 maja br. i został w całości sfinansowany z funduszy unijnych w ramach programu „Razem w Europie”.

- Wspólnie z przedstawicielami miast partnerskich oraz samorządów zaprzyjaźnionych z Dębicą rozmawialiśmy o dalszych działaniach, które będziemy wspólnie realizować – mówi Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy. – Konwent odbywał się pod hasłem „Przyszłość Miast Europy”. Priorytetem będzie dalsze pozyskiwanie funduszy  na wymianę młodzieży, współpracę artystyczną, sportową i edukacyjną. Liczymy także, że uda się realizować program współpracy gospodarczej. Najważniejsze jest jednak zaangażowanie do tej współpracy mieszkańców naszych miast.

W konwencie delegacjom przewodniczyli:  Carmen Egli z Carei z Rumunii, Kalman Andras, burmistrz Dunajvaros z Węgier, Jan Winters i Leo Szapinsky, zastępcy burmistrza Puurs (Belgia), Andrejs Janholns, przewodniczący Rady Miejskiej Salaspils z Łotwy, Viorel Haiura z Siret (Rumunia), Emil Dymitrow, zastępca burmistrza Svishtov (Bułgaria) i Goran Petrov, burmistrz Veles (Macedonia), Vladyslav Rudnicky, burmistrz Velkyego Mederu (Słowacja). W konwencie uczestniczyli także Alfried Peleman,  ambasador „Europy Miast” oraz Honorowy Obywatel Miasta oraz Antoni Kamiński, ambasador "Europy Miast". 

 

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej