<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


07.11.2008 - Podziękowania dla Burmistrza
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Europa Miast

Przyjechali po doświadczenie
15-01-2010

Od poniedziałku do środy gościła w Dębicy delegacja z rumuńskiego miasta Siret. Goście przyjechali w celu, jak sami powiedzieli, „poszukiwania nowych pomysłów na swoje miasto”. Delegacja odwiedziła m.in. Muzeum Regionalne, Szkołę Podstawową nr 11 oraz Wodociągi Dębickie.

- Jesteśmy pod wrażeniem sukcesów władz miasta w realizacji planowanych zamierzeń – mówi Adrian Popoiu, burmistrz Siretu. – Możemy się od Was dużo nauczyć.

 

Jednak zdobycie nowych doświadczeń było tylko jednym z powodów, dla których goście z Bałkanów zawitali do Dębicy. Miasto Siret, jako drugi partner z Rumunii, przystąpiło do projektu „ Europa Miast ”

 

- Będziemy skupiać się na współpracy w ramach projektu  „Socrates -  Commenius ”, a także na współpracy zespołów artystycznych – mówi Cristian Mocrei, wiceburmistrz Siret. – Natomiast w dalszej fazie współpracy skupimy się bardziej na umacnianiu więzi gospodarczych.

 

Miasto Siret było inicjatorem zacieśnienia kontaktów z Dębicą, a także samo poprosiło o przyjęcie go do projektu „Europa Miast”. Świadczy to o coraz większej atrakcyjności Dębicy i projektu „Europa Miast” na arenie międzynarodowej.


Fot. Piotr Gil 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej