<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


12.11.2008 - Obchody Święta Narodowego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Europa Miast

,,Mali Europejczycy” odwiedzają Niemcy
17-12-2009

Po Ukrainie to Niemcy były kolejnym etapem autorskiego projektu „Mały Europejczyk to ja i Ty”. Podczas dnia niemieckiego w Przedszkolu Miejskim Nr 1 dzieci miały możliwość poznania kultury naszego zachodniego sąsiada.

Dzieci przywitały zgromadzonych gości pięknym tańcem z flagami niemieckimi. W świąteczny nastrój wprawili zaś zgromadzonych uczniowie z Liceum im. Władysława Jagiełły, wykonujący kolędy w języku niemieckim.
Po wspólnej nauce słówek niemieckich, dzieciaki obejrzały prezentację multimedialną, która dała im podstawowe informacje o naszych sąsiadach.
- Organizacja tego rodzaju przedsięwzięć ma w przyjemny sposób pokazać dzieciom wiedzę o świecie w jakim żyjemy – mówi Anna Szczepanik, dyrektor przedszkola oraz autorka projektu. – Nie od dziś wiadomo, że najmłodsi najszybciej uczą się poprzez zabawę.
Przedszkole Nr 1 już od dłuższego czasu jest liderem we wdrażaniu innowacyjnych pomysłów i rozwiązań. Projekt ,,Mały Europejczyk to ja i Ty’’, współgrający z ,,Europą Miast‘’ jest najlepszym tego przykładem.


Fot. Piotr Gil

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej