<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


14.07.2010 - Grupa Szene walczyła w Bytomiu
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Święto dębickiego sportu
17-05-2008

Festyn rodzinny z okazji 100 – lecia Klubu Sportowego „Wisłoka”, który zaplanowano 18 maja br., będzie jednym z ciekawszych wydarzeń sportowych i kulturalnych na Podkarpaciu. Gwiazdami pikniku będą Marcin Daniec, Kasia Cerekwicka, Muniek Staszczyk z zespołem T. Love oraz piłkarze Orange Ekstraklasy.

- Początkowo planowaliśmy, że będzie to tylko mecz naszych piłkarzy z gwiazdami Orange Ekstraklasy – mówi Janusz Urbanik, prezes Klubu Sportowego „Wisłoka”. - Uznaliśmy, że wiele dębickich rodzin uprawiało sport dziecięcy, młodzieżowy czy też zawodowy w „Wisłoce”, dlatego postanowiliśmy zorganizować festyn rodzinny. Liczymy, że na stadionie kulturalnie dopingować będą nie tylko kibice Wisłoki, ale także Igloopolu, który w tym roku świętuje 30-lecie.

Mateusz Borek, pochodzący z Dębicy komentator sportowy i gwiazda telewizji Polsat liczy, że na takie wydarzenie sportowe przyjadą także mieszkańcy innych miast Podkarpacia. – Rzadko na Podkarpaciu odbywają się takie imprezy i myślę, że chętnie mecz piłkarzy trzecioligowej „Wisłoki” z przedstawicielami polskiej ekstraklasy – mówi. – Dlatego spodziewamy się, że przyjadą kibice sportu z Rzeszowa, Mielca czy Tarnowa.

O szczegółach imprezy jubileuszowej prezes Janusz Urbanik i Mateusz Borek poinformowali w piątek na konferencji prasowej zorganizowanej na środku boiska przy ulicy Parkowej. Organizatorzy spodziewają się przynajmniej kilku tysięcy osób, dlatego prawdopodobnie sprowadzone będą dodatkowe, przenośne trybuny. Dla kibiców sportowych gratką będzie mecz pokazowy III-ligowych piłkarzy Wisłoki z piłkarzami polskiej ekstraklasy. Na boisku zobaczymy m.in. dobrze znanych z występów w reprezentacji Polski: Tomasza Hajto, Piotra Świerczewskiego czy Jerzego Brzęczka oraz wciąż walczący o tytuł króla strzelców tego sezonu Adrian Sikora. Ekipę poprowadzi Henryk Kasperczak, którego żona pochodzi z Dębicy. Jak przyznał Urbanik, taka plejada znakomitości zjawi się w mieście dzięki Mateuszowi Borkowi.

- Wyjechałem z Dębicy 16 lat temu, ale wciąż czuję się związany z tym miastem – mówi Borek. - Dlatego jak ktoś stąd mnie o coś poprosi, to staram się pomóc, czy jest to Wisłoka, czy Igloopol, czy Zespół Pieśni i Tańca, w którym grałem na skrzypcach.  Piłkarze, którzy będą na jubileuszu, to moi koledzy. Nie musiałem ich długo przekonywać do przyjazdu.

W barwach ligowych gwiazd wystąpi też znany artysta kabaretowy Marcin Daniec. Z myślą o młodych dębiczanach będą pokazy kaskaderskie, dla nieco starszych zaśpiewa Kasia Cerekwicka oraz T.Love. Marcin Daniec i Muniek Staszczyk z zespołu T. Love zrezygnowali z wcześniej zaplanowanych koncertów.

Program obchodów
18 maja:
godz. 14 - turniej piłkarski młodzików;
14.45 - występ zespołu tańca nowoczesnego;
15 - pokazy kaskaderskie;
16.30 - koncert Kasi Cerekwickiej;
17.30 - mecz Wisłoka - Orange Ekstraklasa;
19.30 - kabaret Marcina Dańca;
20.30 - koncert T.Love;

21.45 - pokaz laserowy 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej