<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


22.09.2014 - I Dębickie Dni Kawaleryjskie oraz widowisko historyczne
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Zagrali dla Agaty
10-03-2008

W hali Zespołu Szkół nr 2 odbył się, 8 marca br., Pierwszy Ogólnopolski Turniej Siatkarski Dziewcząt "Małe Złotka grają dla Agaty". Podczas turnieju do puszek zbierane były pieniądze na leczenie chorej na białaczkę reprezentantki Polski w piłce siatkowej Agaty Mróz - Olszewskiej. Każdy nadal może pomóc siatkarce.

- Do końca miesiąca w Punkcie Krwiodawstwa przy dębickim szpitalu można oddać krew, z zaznaczeniem, że jest to „Krew dla Agaty” – mówi Jerzy Gągała, współorganizator akcji i radny miejski. – To najcenniejszy dar, który posiadamy wszyscy i wszyscy możemy go podarować potrzebującej siatkarce.

Wkrótce do licytacji, na jednym z portali, wystawione będą piłki z podpisami sportowców oraz koszulka klubowa z autografami siatkarskiej drużyny Asseco Resovia.

- Podczas turnieju udało się zebrać do puszek 442 złote ale nadal liczymy na wpłaty na konto UKS Nagawczyna nr 80 1680 1105 0000 3000 1606 0302 z dopiskiem "Dla Agaty" – mówi Andrzej Bal, radny, współorganizator akcji. – Mamy nadzieję, że także pieniądze z licytacji piłek i koszulki będą znacznym zastrzykiem gotówki  na leczenie siatkarki.

W turnieju startowały zawodniczki z rocznika 1995 i młodsze. Honorowy patronat nad impreza objęli Burmistrz Miasta Dębica oraz Wójt Gminy Dębica. Gościem honorowym turnieju był Jan Such, trener koordynator siatkarzy Resovii Asseco Rzeszów. W meczu pokazowym kadeci AKS Resovia Rzeszów wygrali 2:0 z oldboyami KS Wisłoka Dębica. Z kolei w meczu samorządowców, Urząd Miejski Dębica pokonał 2:0 drużynę Urzędu Gminy Dębica.

- Turniej był wielkim widowiskiem sportowym, poza zawodami można było także obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego w wykonaniu dębickiej młodzieży – mówi Kazimierz Kazała, współorganizator imprezy.

Wyniki turnieju:

 

NAGRODY INDYWIDUALNE

MVP Turnieju - Aleksandra Kazała (UKS "Olimp" Dębica)
Najmłodsza zawodniczka - Klaudia Ciuła (UKS "Dwójka" Dębica)
Najlepszy zawodnik meczu pokazowego - Łukasz Perłowski (AKS Resovia Rzeszów)


1. UKS "Olimp" Dębica I
2. UKS "Dwójka" Dębica I
3. "Ekstrim" Gorlice I
4. "Ekstrim" Gorlice III
5. UKS "Dwójka" Dębica II
6. "Ekstrim" Gorlice II
7. MKS "V LO" Rzeszów II
8. UKS "Herkules" Nagawczyna I
9. KS Siarka Tarnobrzeg I
KS Siarka Tarnobrzeg II
MKS "V LO" Rzeszów I
UKS "Herkules" Nagawczyna II
UKS "Orlęta" Pustynia
UKS "Kępa" Dębica
UKS "Wolica" Dębica
UKS "Olimp" Dębica II


Fot. Tomasz Rowiński 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej