<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


28.08.2012 - Żywność dla dębiczan
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mama podaje, tato strzela
04-03-2008

Trwają zapisy chętnych do uczestniczenia w II Rodzinnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Tato, podaj! Mamo, strzelaj”, organizowanego przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 9, prezesa Klubu Sportowego „Wisłoka” i Uczniowski Klub Sportowy „Olimp”. Turniej odbędzie się 8 marca br., w sali sportowej SP nr 9. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 26 lutego br.

Celem turnieju jest propagowanie sportu i rywalizacji sportowej wśród dzieci i rodziców, zawiązywanie nowych przyjaźni, wychowanie poprzez sport. W turnieju mogą brać udział chłopcy i dziewczęta z rocznika grupa starsza, urodzeni latach: 1995, 1996, 1997, 1998 i młodsi wraz z jednym z rodziców.

Turniej zostanie rozegrany w grupach wiekowych systemem każdy z każdym, w dwóch kategoriach dziewczynki i chłopcy. Obowiązują przepisy PZPN. Dodatkowe przepisy gry zostaną podane w dniu turnieju. Drużynę tworzy dwóch zawodników, czas jednego meczu w zależności od ilości zgłoszonych drużyn. Boisko o wymiarach 16 x 12, bramki o wymiarach 90 x 60. W przypadku równej ilości punktów o zajętym miejscu decyduje bezpośredni pojedynek drużyn zainteresowanych, następnie różnica bramek oraz ilość bramek strzelonych. Organizatorzy przypominają opiekunom, że przed rozpoczęciem meczu należy ustawić się na środku boiska w celu powitania przeciwnika oraz sędziego, a po zakończonym meczu należy nie zapominać o sportowym podziękowaniu za pojedynek zawodnikom drużyny przeciwnej.

Zespoły, które zajmą miejsca od I do III otrzymają medale, nagrody niespodzianki, zaś wszystkie startujące drużyny dyplomy uczestnictwa. Spośród wszystkich drużyn zostanie wylosowana nagroda specjalna. Organizator turnieju zapewnia: napoje, wyżywienie, sędziów z uprawnieniami, dobrą zabawę itp. Podczas turnieju przewidziano: występy grup tanecznych, mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci, Mamo, tato  strzelaj - turniej strzałów na bramkę. Honorowy patronat nad turniejem pełnią poseł Kazimierz Moskal i burmistrz Dębicy Paweł Wolicki. Patronat medialny sprawują: tygodnik „Obserwator Lokalny” i Małopolska Telewizja Kablowa. Głównym sponsorem jest firma „Ventor”.

Kartę zgłoszenia i regulamin konkursu można otrzymać w Szkole Podstawowej nr 9, dodatkowych informacji udziela Andrzej Nylec, nauczyciel wychowania fizycznego, tel. (014) 681 26 02 w godz.8-14. Turniej rozpocznie się 8 marca o godz. 9, zaś jego zakończenie zaplanowano na godz. 13. Drużyny mogą się zgłaszać już godzinę przed turniejem w celach organizacyjnych.

 

Powyższe działania dotyczą Programu dla Dębicy:

  • Poprawa zasad organizacji sportu w mieście po to aby doprowadzić do likwidacji szkodliwych podziałów międzyludzkich
  • Sport i rekreacja - szeroko rozumiane działania


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej