<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


13.01.2012 - Koncert Noworoczny
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Nowe oświetlenie świąteczne w Rynku i na ulicach Dębicy
12-12-2014

Rynek, ulica Kolejowa oraz Rzeszowska, a także trzy ronda: Kombatantów RP, Stefana Bartusia i Heleny Jabłonowskiej w tym roku zostały udekorowane nowo zaaranżowanymi ozdobami świetlnymi. Koszt inwestycji wyniósł 100 tysięcy złotych.

Rynek jest wizytówką Dębicy i to właśnie na nim skupiona została uwaga przy planowaniu i aranżowaniu świątecznych dekoracji. Najbardziej zauważalną ozdobą na dębickim Rynku jest 8 – metrowa choinka z widocznym herbem Miasta Dębicy. Obok znajdują się świetlne sanie wraz z reniferami. Kolejną ozdobę ma stanowić bożonarodzeniowa szopka.

Niespodzianką dla mieszkańców jest świetlne zagospodarowanie fontann znajdujących się na rynku. W zimie fontanny nie działają, dzięki nowemu pomysłowi, zrealizowanemu przez firmę Multidekor z Piastowa, dębiczanie mogą podziwiać migającą świetlną iluminację, która imituje ruch wody w fontannach. Również muszla koncertowa oraz drzewa otaczające plac rynku zostały ozdobione świetlnymi ozdobami, które umilają wieczorne spacery mieszkańców, których w ostatnich dniach jest bardzo wielu na dębickim Rynku. Przychodzą z dziećmi, oglądają piękną świąteczną dekorację, robią pamiątkowe zdjęcia.

Jednak nie tylko rynek w Dębicy został poddany świetlnej rewolucji. Wzdłuż ulicy Rzeszowskiej zainstalowano nowe ozdoby -  dwukolorowe dekoracje latarniowe z motywem gwiazd, natomiast na ulicy Kolejowej postawiono na dekoracje współgrające z kloszami latarń, które mają wprowadzić mieszkańców w świąteczny klimat. Jak co roku, ozdobiona została również choinka znajdująca się naprzeciwko Dworca PKP.

Kolejnymi punktami mającymi rozświetlić ulice Dębicy są dekoracje świetlne na rondach. Każde z nich zostało udekorowane kompozycjami świetlnymi nawiązującymi do Świąt Bożego narodzenia, w spójnej kolorystyce. Rondo Kombatantów RP zostało ozdobione  w nieco inny sposób. Mieszkańcy mogą cieszyć wzrok świetlną instalacją w postaci świątecznej korony oraz kurtyny świetlnej umocowanej na jej krawędzi.
Miasto Dębica zostało kolejnym miastem, które włączyło się do plebiscytu „Świeć się z Energą”, zorganizowanego przez Grupę Energa, w którym wybierane jest najpiękniej oświetlone miasto Podkarpacia.

Głosować można pod podanym linkiem :
http://plebiscyty.nowiny24.pl/plebiscyt/wybierz-najpiekniej-oswietlone-na-swieta-miasto-w-woj-podkarpackie,25039,t,id.html

Do 12 grudnia świąteczna dekoracja w Dębicy zdobyła 192 głosy. Więcej głosów ma w chwili obecnej tylko Rzeszów – 264. 

fot. Tomasz Solecki

 

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej