<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


27.05.2009 - Dębica stawia na rodzinę
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Raduje się serce – mamy Niepodległą!
19-11-2014

Harcerze co roku podejmują różnorodne działania związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Tak było i tym razem – oprócz tradycyjnego udziału w uroczystościach, Hufiec ZHP Dębica po raz kolejny przyłączył się do akcji „Mamy Niepodległą” organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego, a drużyny realizowały propozycję programową „Raduje się serce”.

Jednostki harcerskie w Dębicy, w związku z 96. rocznicą odzyskania niepodległości, skorzystały z propozycji programowej ZHP „Raduje się serce”. Jest to zbiór materiałów metodycznych i merytorycznych do wykorzystania przez drużynowych harcerskich jako pomysły na zbiórki czy też elementy programowe biwaków. Tematyka propozycji programowej to 100. rocznica wybuchu I wojny światowej, udział harcerzy w Legionach Polskich oraz odzyskanie niepodległości przez Polskę. Celem jej realizacji było przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego świętowania, budowa postaw patriotycznych oraz pobudzanie do radosnego przeżywania naszego narodowego święta.
    Związek Harcerstwa Polskiego jako partner akcji „Mamy Niepodległą!” organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku otrzymał blisko 32 000 kartek pocztowych, których wysyłkę ufundowała Poczta Polska. Harcerze z Hufca ZHP Dębica rozesłali otrzymane kilkadziesiąt pocztówek do szeregu osób i instytucji, dzieląc się z nimi radosną nowiną o rocznicy odzyskania niepodległości Polski!
    Natomiast w dniu Narodowego Święta Niepodległości, kilkudziesięcioosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica wzięła udział w miejskich uroczystościach patriotyczno-religijnych. Harcerze pełnili służbę reprezentacyjną i wartowniczą, a komendant Hufca ZHP Dębica, hm. Mateusz Cebula, prowadził ceremoniał na dębickim rynku. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej