<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


13.09.2013 - „Sny niespełnione powstaną z mogił"
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Akcja „Niebieski Parasol” w Dębicy
03-10-2014

23 września br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyła się po raz pierwszy w naszym mieście akcja bezpłatnych porad prawnych „Niebieski Parasol” organizowana przez Krajową Izbę Radców Prawnych. Z udzielanych tego dnia porad prawnych skorzystało ponad 50 osób. Dziesięciu radców prawnych którzy tego dnia służyli swoją prawniczą wiedzą mieszkańcom Dębicy udzieliło ogółem 76 porad prawnych dotyczących zagadnień z zakresu prawa rodzinnego, stosunków pracy oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Joanna Żurek – Krupka, radca prawny i koordynatorka akcji „Niebieski Parasol” w Dębicy była zaskoczona tak wielkim zainteresowaniem akcją ze strony mieszkańców miasta.

 

„Jestem mile zaskoczona przebiegiem akcji „Niebieski Parasol”, tym bardziej, że jest to akcja zorganizowana po raz pierwszy na terenie miasta Dębica, a już spotkała się ona z tak dużym zainteresowaniem. Już na godzinę przed planowanym terminem rozpoczęcia konsultacji prawnych, korytarz dębickiego magistratu był mocno wypełniony ludźmi, co budziło żywe zainteresowanie urzędników. Na szczęście moi koledzy radcowie prawni dopisali i wszystkie osoby, które tego dnia zwróciły się do nas o poradę taką poradę uzyskały. Spotkałam się z wyrazami wdzięczności za zorganizowanie takiej akcji, a jednocześnie często padało pytanie, czy zostanie ona  jeszcze powtórzona” – podsumowuje akcję Joanna Żurek – Krupka.

Podczas akcji radcowie prawni udzielali porad z zakresu prawa cywilnego: spadki, zachowki, ochrona własności, służebność, regulacja prawa własności, pojawiły się zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego (opieka nad małoletnimi, świadczenia alimentacyjne)  oraz zagadnień z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej oraz praw pracowniczych. Porady dotyczyły także zagadnień z prawa podatkowego, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa karnego oraz  spraw administracyjnych.
„Jestem bardzo zadowolona, że taka akcja została przeprowadzona w Dębicy. Pani radca bardzo wyczerpująco odpowiedziała na moje pytania. O akcji dowiedziałam się ze strony internetowej Urzędu Miejskiego. Przyszłam z dwoma sprawami: jedna dotyczy kwestii alimentacyjnych, druga natomiast świadczenia rehabilitacyjnego i uznania przez ZUS wypadku przy pracy który mi się przydarzył kilka miesięcy temu” – mówi Pani Katarzyna, mieszkanka Dębicy.

Jak podkreśla Joanna Żurek – Krupka cel akcji został osiągnięty, ponieważ z porad mogły skorzystać osoby najbardziej potrzebujące, a jednocześnie osoby te wyrażały przekonanie, że profesjonalny prawnik jest im niezbędny przy rozwiązywaniu swoich problemów prawnych.
Podziękowania za przeprowadzoną w Dębicy akcję udzielania bezpłatnych porad prawnych koordynatorce akcji oraz pani dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie Danucie Koszyk – Ciałowicz złożył burmistrz Paweł Wolicki. „Bardzo dziękuję  Pani Dziekan  oraz Pani radcy prawnej Joannie Żurek – Krupce za zorganizowanie tej akcji w Dębicy. Przedsięwzięcie miało na celu zwiększenie wśród obywateli świadomości znaczenia korzystania z profesjonalnych usług prawnych w przypadku podejmowania ważnych decyzji finansowych i biznesowych. Z porad prawnych skorzystało kilkadziesiąt osób co świadczy o tym, że takie akcje są bardzo potrzebne” – powiedział burmistrz Paweł Wolicki.  

W akcji „Niebieski Parasol” uczestniczyło 10 radców prawnych. W gronie tym znaleźli się:  Igor Bochyński, Bartosz Góra, Tomasz Lauzer (OIRP Rzeszów),  Konrad Pająk,  Marcin Parys (OIRP Rzeszów), Władysław Rogóż, Leszek Wepsięć, Paweł Ziobro, Halina Żmuda i  Joanna Żurek-Krupka oraz aplikantka radcowska Anna Krawczyk (OIRP Rzeszów).
„W miejscu chciałabym podziękować moim kolegom i koleżankom za udział w tym szczytnym przedsięwzięciu i zachęcić do udziału w kolejnych edycjach „Niebieskiego Parasola”, ponieważ również w przyszłym roku będę chciała zorganizować tą akcję w Dębicy. Dziękuję także naszym lokalnym i regionalnym mediom za rozpropagowanie tej akcji wśród swoich czytelników, słuchaczy i widzów” – dodaje Joanna Żurek – Krupka.
Informacje o akcji „Niebieski Parasol” zamieściły na swoich łamach i portalach m.in. „Nowiny”, „Gazeta Krakowska”, „Obserwator Lokalny”, „Super Nowości”, „Wiadomości Dębickie”, portale: www.ziemiadebicka.pl, www.debica.tv, www.ptvr.pl , www.wiadomoscidebickie.eu, www.debica24.eu, www.rdn.pl
 

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej