<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


02.10.2014 - Obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Kolej zagospodaruje teren wokół dworca PKP
20-05-2014

1100 metrów kwadratowych chodników oraz 430 metrów kwadratowych dróg zostanie przebudowanych w ramach prac remontowych, które za kilka miesięcy rozpoczną się przy budynku dworca PKP w Dębicy. W bezpośrednim sąsiedztwie dworca powstanie 20 nowych miejsc postojowych. W planach jest również budowa wielopoziomowego parkingu we wschodniej części dworca.

Przebudowa dębickiego dworca ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. W ramach prowadzonych prac ma zostać gruntownie wyremontowany budynek, wymieniona w nim stolarka okienna i drzwiowa, podłogi, uruchomione Centrum Informacyjne oraz świetlica dla dzieci i młodzieży o której funkcjonowanie i finansowanie zadbają władze miasta. Podczas remontu ma zostać także uporządkowane i odnowione najbliższe otoczenie dworca.
„ W bezpośrednim sąsiedztwie dworca powstanie 20 nowych miejsc postojowych. Sześć z nich będzie zlokalizowanych tak jak dotychczas na wprost wejścia głównego do hali dworca, natomiast pozostałe usytuowane będą m.in. w zachodniej części dworca , od strony Krakowa” – mówi Paweł Kośmicki, architekt zajmujący się przebudową obiektu. Miejsca przed samym wejściem będą przeznaczone do krótkiego postoju i specjalnie oznakowane. Teren ma zostać wyłożony kostką brukową. Powiększona ma być także część chodnika przylegająca bezpośrednio do budynku, tak aby piesi mogli się swobodnie poruszać. „ Planujemy wyłożenie kostki na szerokości prawie 3 metrów i bierzemy pod uwagę ustawienie ograniczników, które nie pozwolą wjeżdżać na chodnik dla pieszych tak jak ma to miejsce obecnie” – objaśnia Paweł Kośmicki. Od strony zachodniej dworca planowane jest również zamontowanie ekranu akustycznego, który będzie tuż przy budynku oraz umiejscowienie w budynku biura straży ochrony kolei. W planach  PKP  jest także budowa centrum handlowego oraz  dodatkowego parkingu we wschodniej części dworca.
„Prowadzimy rozmowy z przedstawicielami  PKP w temacie budowy wielopoziomowego parkingu w miejscu gdzie obecnie stoi budynek, w wschodniej części dworca” – mówi burmistrz Dębicy Paweł Wolicki. Rozpoczęcie prac przy przebudowie dworca PKP przewidziane jest za kilka miesięcy. Termin zakończenia tej inwestycji to koniec 2015 roku.


  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej