<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


25.10.2013 - Podsumowanie akcji „Bezpieczna droga do szkoły”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Alarm powodziowy w Dębicy i powiecie dębickim odwołany
19-05-2014

W związku ze stałą poprawą sytuacji hydrologicznej, systematycznym zmniejszeniem się stanu wody na rzekach województwa podkarpackiego oraz korzystną prognozą pogody na najbliższy okres wojewoda podkarpacki odwołała alarm przeciwpowodziowy od godziny 12 dnia 18 maja 2014 r. dla powiatów: jasielskiego, dębickiego, krośnieńskiego, miasta Krosna.

Nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy dla powiatów: mieleckiego, tarnobrzeskiego, stalowowolskiego, niżańskiego oraz dla miasta Tarnobrzega.

W powiecie dębickim w miejsce alarmu przeciwpowodziowego zostało wprowadzone pogotowie przeciwpowodziowe. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje także w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W pozostałych powiatach i miastach na prawach powiatu wojewoda odwołała pogotowie przeciwpowodziowe.

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wystąpiła do samorządów z apelem o niezwłoczne szacowanie szkód i strat powstałych w wyniku sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej oraz  udzielenie niezbędnej pomocy finansowej w postaci zasiłków celowych poszkodowanym. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej