<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


11.06.2007 - Dzień Rzemiosła
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Klub Sportowy Wisłoka przekazał miastu część majątku
10-07-2007

Miasto przejęło część majątku Klubu Sportowego „Wisłoka”. Jest to realizacja uchwały Rady Miejskiej z 26 stycznia 2007 r. Akt notarialny – umowę darowizny zawarto 4 lipca br. Klub przekazał miastu prawo do wieczystego użytkowania działek oraz prawo własności znajdujących się na nich obiektów sportowych, położonych przy ulicy Parkowej.

Przejęty majątek wyceniony jest na około 15 milionów złotych. Miasto utrzymuje już obiekty sportowe, z których korzysta klub „Igloopol”. Dlatego władze miasta uznały przejęcie obiektów „Wisłoki” za konieczność, by nie prowadzić do sztucznych podziałów i waśni. Ważne, by z obiektów korzystało z jak najwięcej dzieci i młodzieży.

Miasto zamierza zakupić i zamontować krzesła na dużą trybunę. Białe krzesła, zamontowane przemiennie z zielonymi, mają utworzyć napis "Wisłoka". Także w tym roku zakupione zostaną toalety, które umieszczone będą przy stadionie. W przyszłym roku planowany jest remont części budynku klubu, należącej do miasta.

Roczne utrzymanie przejętych obiektów ma kosztować 100 tysięcy złotych. Według burmistrza Pawła Wolicki na przejęciu obiektów "Wisłoki" skorzystają przede wszystkim mieszkańcy. Samorządowi łatwiej, bowiem pozyskać pieniądze na remont stadionu. Poza tym mieszkańcy będą mieli ułatwiony dostęp do korzystania z obiektów sportowych.

Władze miasta chcą pozyskać pieniądze z funduszy zewnętrznych na remont wszystkich obiektów sportowych w Dębicy. Szansą może okazać się organizacja Mistrzostw Europy w Euro 2012 w Polsce. Dębica ze swoim bogatym zapleczem sportowym i położeniem na trasie do Ukrainy ma szansę stać się miejscem treningowym dla jednej z drużyn, jeżeli spełni odpowiednie warunki.

Władze miasta uczestniczą również w pracach grup roboczych, działających przy Urzędzie Marszałkowskim, promujących i przygotowujących Podkarpacie do Mistrzostw Euro 2012.  

 

 

 

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej