<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


14.04.2008 - Do Dębicy dołączyło węgierskie Kapuvar
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Finał akcji „Szlachetna Paczka” w Dębicy + foto
19-12-2012

W dniu 18.12.2012r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się oficjalne podsumowanie akcji „Szlachetna Paczka” w Dębicy, której głównym organizatorem na terenie naszego miasta był miejscowy Hufiec ZHP.

Spotkanie poprowadził komendant hufca ZHP Mariusz Cebula, który jako koordynator akcji na terenie Dębicy, podziękował za wsparcie i zaangażowanie osób dobrej woli, które odpowiedziały na potrzeby najbardziej potrzebujących niosąc im pomoc. Liderzy zespołów wolontariuszy "Szlachetna paczka" za swoją bezinteresowną pracę zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami  i upominkami. 

 

Ta ogólnopolska  akcja pomocy osobom potrzebującym organizowana jest już dwunasty raz przez Stowarzyszenie „Wiosna” (organizacja pożytku publicznego Nr KRS 0000050905).  W Dębicy zaistniała ona po raz pierwszy ale jak zapowiadają organizatorzy  na pewno nie ostatni.

W tegorocznej pierwszej edycji, produkty na święta, w ramach "Szlachetnej  Paczki"  w Dębicy otrzymało ponad trzydzieści rodzin zgłoszonych do projektu.

W projekt  zaangażowane były nie tylko dębicki firmy, grantodawcy,  parafialne oddziały Caritas, pedagodzy, młodzież ale  i  całe rodziny oraz pojedyncze osoby. Swojego wsparcia udzielił również  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy oraz Zenon Trojan ze Stowarzyszenia „Alternatywa", który jako lider jednego z zespołów wolontariuszy aktywnie prowadził dębicką Paczkę.

 

Warto wspomnieć, iż „Szlachetna Paczka” to projekt finansowany obywatelsko tak więc każda wpłata, każde wsparcie ma znaczenie i jest ważne. Konsekwencją jest fakt, iż przyszłość akcji zależy od nas bowiem tylko dzięki naszej dobrej woli i okazanej pomocy będzie możliwa kolejna  edycja Paczki.

 

art. + foto MR 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej