<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


08.05.2012 - Święto Konstytucji 3 Maja
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Jubileusz 50 – lecia Ogniska Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Dębicy
18-12-2012

14 grudnia br. swój jubileusz miało Społeczne Ognisko Muzyczne w im. Fryderyka Chopina w Dębicy. Dokładnie 50 lat temu w 1962 roku rozpoczęło swoją działalność i trwa po dzień dzisiejszy. Otwarcie Ogniska Muzycznego w Dębicy było dużym przedsięwzięciem.

Dyrektorem mianowany został wówczas Aleksander Głodek, człowiek odpowiedzialny, rozmiłowany w sztuce, umiejący pokierować pracą artystyczną. Dzięki Niemu Ognisko rozwijało się bardzo prężnie, aby stać się jednym z przodujących w naszym regionie. Społeczne Ognisko Muzyczne w Dębicy od początku swego istnienia było inicjatorem  i organizatorem wielu imprez dla środowiska Dębicy.

Były to przede wszystkim popisy i koncerty o charakterze lokalnym. Uczniowie zapraszani byli do udziału w koncertach w charakterze solistów, a ilość występów systematycznie wzrastała. W ciągu ostatnich lat do tradycji weszły coroczne spotkania kolędowe dla rodziców, popisy klasowe, koncerty ogniskowe tzw. „Wiosenne”.

Z tej okazji w Auli Państwowej Szkoły muzycznej w Dębicy odbył się koncert, na którym wystąpili uczniowie Ogniska. 10- lecie pracy kierowania Ogniskiem Muzycznym obchodził również jego dyrektor Janusz Opaliński, który wygłosił okolicznościowe przemówienie. Były także gratulacje dla Pani Marii Acedańskiej, która z ogniskiem związana jest od początku swojego istnienia i szczególnie zasłużyła się w działalności SOM w Dębicy. List gratulacyjny na ręce dyrektora Ogniska złożyli: Monika Rojek-Kałek – Naczelnik Wydziału Przedsiębiorczości w imieniu Burmistrza Miasta Dębicy oraz Stanisław Świerk – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy. Po chwilach uczty muzycznej przyszedł czas na dalsze świętowanie - na salę wjechał tort jubileuszowy. Uroczystość zgromadziła wielu obecnych i byłych nauczycieli.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej