<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


11.03.2010 - Wokalna rywalizacja
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Grupa LCD przywiozła laury z Mielca
10-12-2012

Grupa LDC reprezentująca Dębicę na XI Przeglądzie Zespołów Tanecznych Pasikonik w Mielcu zdobyła drugie miejsce w tańcu nowoczesnym. Jury postanowiło nie przyznawać pierwszej nagrody, co czyni dębickich tancerzy zwycięzcami w swojej kategorii.

Przegląd odbywał się 29 i 30 listopada w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Pierwszego dnia przeglądu prezentowały się grup dziecięce z całego kraju. W drugim dniu do rywalizacji stanęło 30 grup tanecznych w wieku 13-18 lat w dwóch kategoriach tanecznych: układy taneczne i taniec nowoczesny.  W skład komisji artystycznej weszli: Edyta Korus – tancerka, choreografka, pedagog, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, dyrektor ogniska Baletowego w Tarnowie, Roman Malkiewicz – kierownik artystyczny i choreograf ZPiT „Bandoska”, instruktor WDK Rzeszów, Maciej Zbrzezny – tancerz, instruktor, reprezentant Polski w tańcach break dance i free style, uczestnik licznych turniejów i zawodów tańca w kraju i za granicą.

Wraz z grupą LDC, którą opiekuje się Zuzanna Blezień, w konkursie wziął udział zespół Pantera, pod opieką Agaty Lig-Saramy. Obie grupy ćwiczą na co dzień w Domu Kultury Śnieżka Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Dziewczynom z Pantery nie udało się wygrać, choć zebrały bardzo pozytywne opinie jurorów. Wszystkim tancerzom i opiekunom gratulujemy.

Fot. Marcin Szumański

 

 

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej