<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


08.09.2009 - Deszcz nie wystraszył cyklomaniaków
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

„Bezpieczny powrót do domu” cz.2 + foto
04-12-2012

W dniu 04.12.2012r. odbył się finał dwudniowej akcji prowadzonej przez Urząd Miejski w Dębicy wspólnie z Klubem Motocyklowym Orzeł Biały chapter Dębica zrzeszonego w Polskim Ruchu Motocyklowym, p.n. „Bezpieczny powrót do domu”. Spotkania w ramach tego programu były organizowane we wszystkich, dębickich szkołach podstawowych wśród uczniów klas: I, II i III.

W dniu 04.12.2012r. z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych Nr 5, 12, 11 i 9  spotkali się: Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki, Z-cy Burmistrza - Jerzy Gągała i Mariusz Trojan, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty  Ireneusz Kozak wraz z  motocyklistami  Orzeł Biały chapter Dębica - Sergiejem  Bespalenko, Agnieszką Bespalenko, Mariuszem Szlachetko, Stanisławem Kaliną i Jerzym Niezgodą oraz Komendantem Straży Miejskiej w Dębicy Sylwestrem Bieszczadem i strażnikiem Żakliną Nowak. 

„Bezpieczny powrót do domu” to akcja celem, której było  uwrażliwienie najmłodszych na temat bezpieczeństwa i widoczności na drodze, uświadomienie jak ważne jest, aby każdy uczestnik ruchu drogowego był widoczny dla innych a szczególnie dla kierowców/motocyklistów.  Podczas spotkania uczniowie otrzymywali odblaski, aby noszone właściwie, przy plecakach, suwakach czy torbach zwiększał ich widoczność i bezpieczeństwo na drodze. 

art. + foto MR

 


Szkoła Podstawowa Nr 5 w Dębicy


Szkoła Podstawowa Nr 12 w Dębicy


Szkoła Podstawowa Nr 11 w Dębicy


Szkoła Podstawowa Nr 9 w Dębicy 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej