<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


01.06.2012 - Znamy zwycięzców VIII Edycji Konkursu Historycznego „Armia Krajowa w powiecie dębickim”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

VI edycja Pól Nadziei w Dębicy + foto
08-10-2012

Dębica już po raz szósty włączyła się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei prowadzoną nieprzerwanie od 2003r. przez hospicja w całym kraju. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Dębicy w osobach Z-ca Burmistrza Jerzy Gągałą oraz Sekretarz Miasta Zdzisław Pupa symbolicznie zasadzili żonkile przyjęty symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową.

W dniu 05.10.2012r. na Placu Solidarność przed pomnikiem Jana Pawła II  zgromadzili się przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych, oświatowych oraz przedszkolaki i młodzież  aby uroczyście rozpocząć szóstą edycję  Pól Nadziei w  Dębicy.

Z zasadzonych cebulek na wiosnę zakwitną kwiaty a dochód uzyskany z ich sprzedaży przeznaczony zostanie  na wsparcie Domowego Hospicjum im. Jana Pawła II w Dębicy, które było organizatorem akcji. Dębickie  hospicjum prowadzi posługę charytatywno – opiekuńczą dla osób w terminalnej fazie choroby nowotworowej oraz służy ich rodzinom. Wspiera nie tylko chorych ale również rodziny pozostające w żałobie.

Oprawę artystyczną całej uroczystości zapewniła młodzież z Grupy Teatralno – Wokalnej „SAFO”  z Dębicy pod okiem Izabeli Ceglarz.

Po zakończeniu części oficjalnej dzieci  wraz z przedstawicielami władz miasta oraz zaproszonymi gośćmi zasadziły żonkile. 

MR 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej