<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


04.06.2007 - Wspomnienia z Dni Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Będą fotografować swoje wnuki
02-10-2012

W ramach programu „Aktywny senior – aktywizacja osób starszych”, 40 seniorów wzięło udział w kulturalno–turystycznym wyjeździe do Cyziówki połączonym z warsztatami fotograficznymi. Wyjazd ten był jednocześnie podsumowaniem tego projektu.

Pobyt w Cyziówce rozpoczął się od zwiedzania okolicy. Jest to jeden z najpiękniejszych ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych w południowo-wschodniej Polsce. Seniorzy zwiedzali okoliczne tereny: las, jezioro, akweny wypełnione rybami. Wszyscy wzięli udział w biesiadzie połączonej ze śpiewami i tańcem.

Głównym punktem programu wyjazdu były warsztaty fotograficzne. Poprzez udział w zajęciach dębiccy seniorzy nabyli wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego fotografowania oraz korzystania z uroków wykonywania zdjęć na łonie przyrody. Nauczyli się fotografowania aparatem cyfrowym i analogowym. Poznali za co odpowiada obiektyw, a za co reszta aparatu. Zobaczyli czym jest twórcza fotografia, nawet jeśli są to proste zdjęcia pamiątkowe.

W ramach całego projektu wsparciem zostało objętych 40 osób starszych: 26 osób wzięło udział w kursie komputerowym, 36 osób wzięło udział w warsztatach fotograficznych, 40 osób wzięło udział w zajęciach decupage. Dodatkową wartością całego projektu są powstałe przyjaźnie wśród uczestników. To dzięki zajęciom zaplanowanym w projekcie wielu osobom przestała dokuczać samotność. Przyjaźnie zawarte w ramach projektu mają wielkie znaczenie w życiu codziennym seniorów. To nie tylko miłe spędzenie wolnego czasu, lecz również wzajemna pomoc w chwilach trudnych.

Program był realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram”. Środki na jego realizację zostały przekazane przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej