<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


31.03.2008 - Jubileusz Szkoły Muzycznej II stopnia
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Trzy programy – jedna doskonała zabawa
02-10-2012

Na terenie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy odbyła się impreza integracyjna zorganizowana w ramach trzech programów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram”. Pierwszy, to projekt systemowy „Czas na aktywność w mieście Dębica” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 7.1 Podziałanie 7.1.1, drugi: „Razem Raźniej” realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy oraz „Tacy Sami”, który był skierowany do dzieci, młodzieży oraz seniorów z miasta Dębicy. Dofinansowanie tego projektu pochodziło ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” 2012 realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu.

Imprezą integracyjną na stadionie MG nr 2 został zakończony realizowany od maja br program „Tacy Sami”. W tym czasie zostało zorganizowanych kilka ciekawych przedsięwzięć. Odbyły się m.in: spotkanie w Sportowej Stodole KS „Wisłoka” Dębica, plener malarski połączony z warsztatami plastycznymi w jednym z pięknych ogrodów w Pustyni oraz Piknik na Brzozowym Ranczu.

Założeniem tego programu oraz całego spotkania na terenie Miejskiego Gimnazjum nr 2, było zintegrowanie lokalnych dębickich społeczności: bez względu na wiek (seniorzy oraz dzieci i młodzież) i status społeczny.

W ramach projektu systemowego „Czas na aktywność w mieście Dębica” realizowany jest Program Aktywności Lokalnej „Moje osiedla. Moja szansa” na Osiedlu Matejki w Dębicy. Spotkanie w MG nr 2 odbyło się pod hasłem „Jestem świadom zagrożeń, jestem bezpieczny na moim osiedlu”.

Dzieci uczestniczące w trzecim projekcie „Razem Raźniej” realizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy zaprezentowały prace rysunkowe dotyczące bezpieczeństwa na swoim osiedlu. Każda z prac została nagrodzona drobnym upominkiem ze środków własnych Stowarzyszenia.

W pikniku udział wzięli mieszkańcy osiedla Matejki, seniorzy i dzieci z dębickich świetlic środowiskowych. Głównym celem spotkania było poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożeń. W programie były m.in. gry i zabawy edukacyjne, quizy, konkursy z udziałem funkcjonariuszy policji. Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy zaprezentowali swoje umiejętności z wykorzystaniem sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Bardzo dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonych uczestników cieszył się ich pokaz symulacji ratowania człowieka z samochodu podczas wypadku. Dzieci miały możliwość skorzystania z jazdy na koniach, zabawy na zjeżdżalni oraz we wspólnym grillowaniu.



 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej