<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.05.2023 r.  
 


01.12.2008 - Jubileusz krwiodawców
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Młodzi i starsi – tacy sami
30-05-2012Stowarzyszenie Pomocy Społecznej Ad Astram oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy rozpoczęły realizację program skierowanego do dzieci, młodzieży oraz seniorów z terenu miasta Dębica. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” 2012 realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu.

Program nosi nazwę „Tacy sami”. Jego założeniem jest integracja ludzi starszych oraz dzieci i młodzieży. Jest to program w którym dzieci i seniorzy podejmują dialog oraz wymyślają i realizują sami podjęte działania.

W cyklicznym bloku spotkań odbędą się między innymi: w maju - impreza integracyjna z udziałem społeczności lokalnej z osiedla Matejki, w czerwcu - plenerowe warsztaty artystyczne, w sierpniu – piknik, we wrześniu – impreza rekreacyjna.

W realizacji programu brać będzie udział 30 osób. Nie są oni jedynie biernymi uczestnikami programu, lecz będą aktywnie wpływać na jego kształt i charakter. W tym celu powołano 6 osobową grupę roboczą składającą się dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach świetlic MOPS oraz seniorów z Domu Seniora. Będą oni spotykać się dwa razy w miesiącu, aby ustalić plan kolejnych imprez, wyznaczyć realizatorów poszczególnych elementów programu itp. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej