<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


05.05.2011 - Narodowa „Halka” na Święto Narodowe
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

„Młodzież i demokracja” w ramach projektu Urbact II, Together
15-03-2012„Młodzież i demokracja” w ramach projektu Urbact II, Together

 

 

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły dołączyło do realizowanego przez Urząd Miejski w Dębicy projektu Urbact II. Młodzież pod czujnym okiem dwóch liderów, nauczycielek języka  angielskiego w I LO, włączyła się w  projekt „Młodzież i Demokracja”, który jest jednym z działań projektu Urbact II, Together.  Partnerami projektu są Włochy, Francja, Szwecja, Łotwa, a Partnerem Wiodącym jest Belgia.

Jak podkreśliła Pani Katarzyna Rokosz – Koordynator Projektu Urbact II, Together w Urzędzie Miejskim w Dębicy - Celem projektu jest podnoszenie świadomości młodzieży dotyczącej obywatelskiego, czynnego udziału w społeczeństwie oraz podejmowaniu działań na rzecz wspólnego dobrobytu.

Uczniowie, którzy zgłosili się do udziału w  Lokalnej Grupie Wsparcia przeprowadzą cykl spotkań z wybranymi przez siebie grupami homogenicznymi
i przeprowadzą badania dotyczące zadowolenia z życia. Uczniowie będą musieli również przeprowadzić działania pilotażowe, których celem będzie nauka współodpowiedzialności młodych ludzi.

Projekt jest już w fazie realizacji, pierwsze spotkanie z grupą odbyło się 9 marca br. w I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły. Kolejne spotkania odbędą się jeszcze w tym miesiącu. Projekt potrwa do listopada 2012 roku.
W ramach  projektu uczniowie, wdrażający projekt,  wyjadą na 10-dniowy pobyt do Braine A’lleude,  w Belgi w lipcu br. oraz kilkudniowe sympozjum w Mulhouse, we Francji w listopadzie.

Projekt finansowany jest z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Lokalna Grupa Wsparcia I LO: Agata Lipińska, Anna Poproch, Nikodem Kowalczyk, Michał Lis, Katarzyna Pisarz, Julita Zych

 

Liderzy:  Anna Lis, Anna Lach

 

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej