<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


14.09.2010 - Trunki z galicyjskiej receptury
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Igloopolanie w Dniu Kobiet
12-03-2012

Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy zaprezentował dębiczanom piękny koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Koncert odbył się w Domu Kultury „Mors” „Powinniśmy być bardzo dumni, że coś tak pięknego mamy w Dębicy” - te słowa skierowała do dyrektora MOK Elżbiety Kęsik jedna z osób uczestnicząca w tym koncercie, mama „ Małego Igloopolanina”. Zresztą wiele innych gratulacji i słów zachwytu w tym dniu padło pod adresem Zespołu.

W ramach cyklu „Spotkania z folklorem” MZPiT „Igloopolanie” zaprezentował kilka tańców narodowych. Występowała reprezentacja „Igloopolan” oraz „Mali Igloopolanie”. W programie „Igloopolan” znalazły się: kujawiak narodowy w choreografii Ignacego Wachowiaka i opracowaniu muzycznym Janusza Mejzy, suita tańców rzeszowskich (chor. Romuald Kalinowski, op. muzyczne Stanisław Wiktor), kujawiak z oberkiem (chor. Romuald Kalinowski, op. muzyczne Andrzej Jakubowski) i hopak (chor. Romuald Kalinowski, op. muzyczne Stanisław Wiktor). „Mali Igloopolanie” pokazali: suitę lubelską (chor. Kinga Kurcz, op. muzyczne Zenon Piękoś), suitę tańców rzeszowskich (chor. Kinga Kurcz, op. muzyczne Zenon Piękoś) i suitę tańców śląskich (chor. Kinga Kurcz, op. muzyczne Stanisław Wiktor). Całości programu koncertu dopełniły popisy kapeli ludowej, która zagrała melodie rzeszowskie w opracowaniu muzycznym jej kierownika Stanisława Wiktora.

Publiczność licznie zgromadzona w DK „Mors” bardzo ciepło i serdecznie przyjmowała wszystkie punkty programu koncertu. Podkreślalano bardzo wysoki poziom artystyczny zespołu, jego zaangażowanie w czasie występu, kunszt tancerzy i kapeli ludowej. Na co dzień z zespołem pracują: choreografowie – Romuald Kalinowski , Kinga Kurcz, Kacper Jurek. Opracowania muzyczne : Andrzej Jakubowski, Stanisław Wiktor, Zenon Piękoś.

Ponieważ koncert odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet życzenia dla wszystkich pań zgromadzonych na widowni złożył Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy, który nie ukrywał satysfakcji i  radości z tego co działo się na scenie. Zachwyciły Go zwłaszcza dzieci, które debiutowały. Warto zaznaczyć że w Małych Igloopolanach ćwiczy 75 dzieciaków w wieku od 4 do 13 lat.

Bardzo miłym akcentem koncertu było podarowanie tancerkom –obecnym i byłym występującym w zespole „Igloopolanie” kosza kwiatów, które ufundował pan Edward Brzostowski, v-ce przewodniczący podkarpackiego sejmiku wojewódzkiego, wielki miłośnik i sympatyk zespołu a przede wszystkim jego założyciel. Tu przypominamy, że zespół w przyszłym roku obchodził będzie jubileusz 35-lecia swojej działalności.  Edward Brzostowski skierował do zespołu (na ręce jego kierownika Zdzisława Worka) list , w którym wyrażał szacunek i podziw dla długoletniej pracy zarówno tancerzy jak i osób pracujących z zespołem. Szczególnie ciepłe słowa skierował do Pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, życząc wszystkim dużo zdrowia , pomyślności i sukcesów zarówno z Zespołem jak i w życiu osobistym.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej