<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


26.12.2008 - Nie jesteście sami
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

„Skrzydła nadziei” dla rodzin wielodzietnych
28-12-2011

Kolejny raz w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Akademickiej w Dębicy odbyło się przekazanie paczek świątecznych dla rodzin wielodzietnych. Przygotowali je wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego.

Obdarowani są podopiecznymi MOPS znajdującymi się w trudnej sytuacji materialnej.
Zbiórka dla dębickich rodzin wielodzietnych będących podopiecznymi MOPS została przeprowadzona w całej szkole i włączyło się do niej wielu licealistów. Wszyscy wykazali się ogromną wrażliwością na potrzeby ludzi słabszych. W paczkach znalazły się produkty żywnościowe, artykuły chemiczne, zabawki i odzież. Typowaniem rodzin zajęli się pracownicy socjalni MOPS, którzy mają najlepsze rozeznanie w rzeczywistej sytuacji materialnej dębickich rodzin.
Opiekunem szkolnego koła Caritas „Skrzydła nadziei” jest nauczyciel historii Mariusz Wiech. Działa w nim grupka około 20 uczniów szkoły. Udzielają się w wielu akcjach charytatywnych, pomagają dzieciom z Domu Dziecka „Hanka”, współpracują ze szkołą specjalną, przedszkolami.
W przekazaniu paczek dla wielodzietnych rodzin uczestniczyła Marzena Socha, zastępca dyrektora MOPS, która podziękowała młodzieży za współpracę i złożyła im życzenia świąteczne i noworoczne.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej