<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


17.11.2011 - Święto Niepodległości w DK „Mors”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Podziękowanie z bilardowego związku
21-06-2011

Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy otrzymała podziękowanie od Grzegorza Kędzierskiego, prezesa zarządu Polskiego Związku Bilardowego, który mieści się w Kielcach. Pismo dotyczy pozytywnego klimatu dla rozwoju sportu bilardowego tworzonego przez MOPS w świetlicach środowiskowych.

- Zarząd Polskiego Związku Bilardowego pragnie podziękować – czytamy w piśmie skierowanym do Małgorzaty Kędzior – za zaangażowanie na rzecz rozwoju i popularyzacji sportu bilardowego wśród dzieci i młodzieży. Dzięki Pani wsparciu praca szkoleniowa i wychowawcza owocuje wysokimi wynikami sportowymi zawodników z Dębicy. Są członkami kadry narodowej w pool bilard, reprezentantami Polski i zdobywają medale mistrzostw Europy.

Warto dodać, że bilard w MOPS rozwija się bardzo dobrze nie tylko na poziomie zawodników kadry narodowej. W każdej świetlicy środowiskowej jest stół do bilarda. Dzieci i młodzież bardzo chętnie spędzają przy nich czas. Z dębickiego klubu „Pino-Ventor” przychodzą do nich na zajęcia instruktorzy. Także drużyna MOPS z powodzeniem startuje w rozgrywkach bilardowej ligi dębickich zakładów pracy. W ubiegłym sezonie tych rozgrywek zdobyła pierwsze miejsce, w tym plasuje się w ścisłej czołówce z szansami na powtórzenie sukcesu. (aj)


Fot. Andrzej Janiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej