<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


13.07.2010 - Dzieci mają dwa nowe boiska
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Kibice na sesji Rady Miejskiej
14-06-2011

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 13 czerwca br. kibice Klubu Sportowego „Wisłoka” złożyli na ręce Pawła Wolickiego, burmistrza Dębicy oraz Stefana Bieszczada, przewodniczącego Rady Miejskiej petycje z prośbą o zwiększenie dotacji na kluby sportowe. Na najbliższym spotkaniu sprawą zajmie się Komisja Sportu Rady Miejskiej.

W momencie, kiedy blisko stuosobowa grupa kibiców weszła na salę obrad, Stefan Bieszczad, przewodniczący Rady Miejskiej, przerwał sesję i wraz z burmistrzem Pawłem Wolickim podeszli porozmawiać z kibicami. Następnie przewodniczący pozwolił kibicom odczytać dwie petycje do radnych, jedną od Zarządu Klubu Sportowego „Wisłoka”, drugą od Stowarzyszenia „Nasz KS”. Kibice domagają się powołania rady sportu, składającej się z przedstawicieli dębickich klubów. – Nie występujemy tylko w swoim imieniu, ale także innych dębickich klubów sportowych – mówił Stanisław Nauka, prezes KS „Wisłoka”. Rada sportowa miałaby dzielić pieniądze na poszczególne kluby w zależności od liczby szkolonej w nich młodzieży i osiąganych wyników. Klub chce także czerpać część zysków z euroboiska.

Burmistrz Paweł Wolicki pomysł utworzenia rady sportu uważa za bardzo dobry. – Jeszcze w tym miesiącu roześlę do klubów zaproszenia na spotkanie – mówi Paweł Wolicki. – Nie zgadzam się jednak, że miasto zaniedbuje sport. W tym roku na kluby wydamy 200 tysięcy złotych. Wspieramy także stypendiami uzdolnioną sportowo młodzież. To niejedna pomoc.

Stefan Bieszczad, przewodniczący RM, odbierając petycje od kibiców obiecał, że ich postulatami zajmie się na najbliższym posiedzeniu komisja sportu. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej