<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


10.09.2014 - Narodowe Czytanie w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Jubilaci z medalami
01-03-2011

Małżonkowie, którzy w 2010 roku obchodzili jubileusz 50 – lecia pożycia odebrali 28 lutego br. medale Prezydenta RP, które wręczył im Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. Życzenia jubilatom złożyli także Mariusz Trojan, zastępca burmistrza i Stefan Bieszczad, przewodniczący Rady Miejskiej.

Ubiegłoroczni jubilaci odebrali medale dopiero w bieżącym roku, bowiem wydarzenia w Polsce spowodowały, że odznaczenia dotarły do Dębica z opóźnieniem. Po raz pierwszy uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim.

Władze miasta pogratulowały jubilatom ich święta. – To wspaniałe, że jesteście razem w tych lepszych i trudniejszych chwilach – mówił burmistrz Wolicki.- Życzę Państwu, byście w zdrowiu i szczęściu razem przeżywali wspólnie kolejne rocznice.

W uroczystości uczestniczyli także proboszczowie dębickich parafii: ks. Prałat Józef Dobosz, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, ks. Prałat Ryszard Piasecki, proboszcz parafii Św. Jadwigi i ks. Józef Wątroba, proboszcz parafii Krzyża Świętego. – To Wy promujecie wartości rodzinne i związek małżeński – mówił do jubilatów prałat Piasecki.

Oprawę muzyczną jubilatom zapewnił zespół muzyczno – śpiewaczy Senior.

Bernadetta Rusin, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, zwraca się z prośbą, by osoby, które obchodzą jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego w 2011 roku zgłaszały się w marcu br. do USC.

W 2010 r. jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego obchodzili: Maria i Kazimierz Bochenek, Elżbieta i Zdzisław Gierałt, Zofia i Józef Zygmunt, Bronisława i Jan Ławniczek, Genowefa i Stanisław Wiercioch, Kazimiera i Kazimierz Pieniążek, Janina i Emil Kawa, Maria i Stanisław Minorczyk, Janina i Stefan Głogowscy, Maria i Stanisław Mazur, Janina i Józef Barbarzak, Maria i Marian Jedynak, Władysława i Józef Śliwa, Elżbieta i Ryszard Kołodziej, Elżbieta i Kazimierz Koziara, Maria i Jan Bieś, Stanisława i Tadeusz Dziedzic, Zofia i Stanisław Kozioł, Janina i Wiesław Występek, Halina i Jerzy Berduszek, Zofia i Włodzimierz Stec, Maria i Michał Rustyn, Daniela i Wojciech Bochenek, Jadwiga i Józef Ciosek, Helena i Stanisław Kozieł, Stanisława i Roman Ciura, Stanisława i Stanisław Żurek, Barbara i Jerzy Ławniczak, Barbara i Jan Trojan, Helena i Władysław Petyniak, Zuzanna i Stanisław Lubas, Maria i Józef Misa, Alicja i Adam Zachwiej, Barbara i Józef Gawlik, Maria i Stanisław Kalita, Anna i Henryk Ciosek, Maria i Izydor Stręk, Cecylia i Piotr Lisak, Irena i Franciszek Lewandowscy, Maria i Czesław Bizoń.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej