<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


16.06.2014 - Dębicki Jarmark oraz „Dembicka Giełda Staroci” w Dębicy 14 czerwiec 2014r. + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Pierwszy rok ich domu
10-12-2010

Filia nr 1 Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy ma rok. Uruchomiona w grudniu ubiegłego roku placówka cieszy się coraz większym zainteresowaniem dębickich seniorów.

- Gdy uruchamialiśmy naszą placówkę towarzyszyła nam obawa z jakim zainteresowaniem przyjmą ją seniorzy dębiccy. Bardzo szybko okazało się, że obawy nie miały podstaw. Dzisiaj codziennie pojawia się u nas około 50 seniorów. Wszyscy pracujemy nad tym, aby było ich coraz więcej – mówiła Renata Plizga.

Obecny w czasie uroczystości rocznicy funkcjonowania Domu Seniora burmistrz Mariusz Szewczyk powiedział, że słowa podziękowania należą się nie tylko pracownikom placówki, ale także jego poprzednikowi, który miał duży udział w jej powstaniu. Paweł Wolicki także odwiedził Dom Seniora w dniu rocznicy jego funkcjonowania.

Dzisiejsza Filia nr 1 Domu Dziennego Pobytu MOPS w Dębicy (nazywana także Domem Seniora) pracuje od rana do godzin wieczornych. Uczestnicy zajęć, dębiccy seniorzy dbają o jego wygląd. Na ścianach wiszą obrazy pani Anieli Milas. Pracowicie wyszywa swoje obrazki muliną. Powstają bardzo interesujące i barwne prace. Na stołach są piękne serwety i serwetki wykonane przez panią Michalinę Strzałkę.

Uczestnicy zajęć w placówce korzystają chętnie ze sprzętu do rehabilitacji ruchowej. Mają swoją biblioteczkę, w której jest około 200 pozycji klasyki literackiej, beletrystyki, literatury kobiecej, dziecięcej i młodzieżowej. Przygotowują potrawy regionalne, ciasta. Spotykają się ze swoimi znajomymi, rozmawiają, wspominają. Chętnie śpiewają.

- Życzę wam, aby to miejsce było nadal waszym domem. Nie tylko z nazwy, ale także z tego, że będziecie go chętnie odwiedzali, czuli się w nim bezpieczni i potrzebni – powiedziała Marzena Socha, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. (aj)


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej