<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


13.11.2008 - Wręczono tytuły „Zasłużony dla miasta” i „Honorowy Obywatel”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Naprawianie świata
15-12-2010

Były występy wokalne, instrumentalne, pokazy taneczne, sesje zdjęciowe. Była wreszcie aukcja dzieł dębickich artystów. Pierwszy happening społeczno-artystyczny pt. „Naprawiamy świat – sztuka uczy” można uznać za bardzo udaną imprezę. Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, który był organizatorem tego przedsięwzięcia zapowiada, że nie skończy się na tym jednym happeningu.

Impreza została zorganizowana w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury, w celu charytatywnym. Chodziło o zebrania pieniędzy na rzecz podopiecznych fundacji „Twoja Szansa”. Mimo fatalnej pogody i niezbyt dobrej frekwencji udało się uzyskać z aukcji ponad 2 tysiące złotych. Ogromna to zasługa Jana Maślanki, który ze znaną werwą i humorem prowadził aukcję. Udało mu się dzięki temu sprzedać większość prac. Pierwszą pracę kupiła Elżbieta Kęsik, ośmielając do następnych licytacji innych jej uczestników.

Swoimi umiejętnościami tanecznymi popisywali się tancerze Złotej Pary, Marcin Smulski oraz grupa Street Dance. Na gitarach zagrali Zbigniew Warchoł ze swoim uczniem. Śpiewała bardzo utalentowana Marysia Socha. Grupa fotograficzna „Negatywni” w sali debiutów przygotowała studio, gdzie chętni mogli uczestniczyć w sesji zdjęciowej. Po szybkiej obróbce zdjęć na komputerach były one wyświetlane na ścianie.

W organizację popisów młodych utalentowanych dębickich artystów dużo pasji i wysiłku włożyła Monika Matusik, instruktor tańca pracujący w DK Mors MOK. Ryszard Kucab, szef Galerii Miejskiej MOK ma nadzieję że występujący podczas happeningu to potencjalni uczestnicy wernisaży odbywających się w galerii sztuki, w myśl przysłowia, że „czym skorupka za młodu...”.

W sumie impreza była bardzo ciekawa a jej cel, zbiórka pieniędzy dla potrzebujących osób, został osiągnięty. Dobrze zatem, że Elżbieta Kęsik zadeklarowała w imieniu MOK kontynuowanie tego typu artystyczno-charytatywnych spotkań. (aj)


Fot. Andrzej Janiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej