<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


11.01.2011 - Andrzej Nylec radnym
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mikołajki z Funduszami Europejskimi
01-12-2010

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich uprzejmie informuje, że z okazji dnia świętego Mikołaja każda osoba, która odwiedzi Punkt 6 grudnia br. otrzyma zestaw gadżetów promujący Fundusze Europejskie.

W Punkcie, który mieści się w Domu Kultury „Mors” przy ul. Sportowej 28 zatrudnieni są konsultanci, którzy udzielą informacji o wszystkich programach operacyjnych wdrażanych w ramach Narodowej Strategii Spójności (dokumentu, który określa system wdrażania funduszy unijnych), a w szczególności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

 

Lokal w którym działa Punkt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i można z niego korzystać pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

 

Punkt Informacyjny oferuje diagnozę, czyli zaklasyfikowanie pomysłu na projekt do konkretnego priorytetu i działania w programie operacyjnym, informację o podstawowych warunkach, kryteriach i procedurach dofinansowania projektu oraz dane kontaktowe do instytucji, które zajmują się priorytetem lub działaniem wynikającym z diagnozy.

W Punkcie Informacyjnym udzielane są porady podczas spotkań indywidualnych, w formie elektronicznej, telefonicznej i drukowanej. Punkty udostępniają także nieodpłatnie publikacje dotyczące Funduszy Europejskich wydawane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Urzędy Marszałkowskie lub inne instytucje publiczne zaangażowane we wdrażanie Funduszy Europejskich.

 

W województwie podkarpackim oprócz Dębicy Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich działają w: Rzeszowie, Przemyślu, Stalowej Woli, Krośnie, Tarnobrzegu. Za funkcjonowanie Głównych i Lokalnych Punktów Informacyjnych odpowiada  Urząd Marszałkowski, z którym Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podpisało odpowiednie porozumienia. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej