<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


08.10.2012 - VI edycja Pól Nadziei w Dębicy + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Elżbieta Kęsik została dyrektorem MOSiR
30-04-2007

Elżbieta Kęsik została 30 kwietnia br. wybrana dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tak zdecydowała komisja konkursowa . Stanowisko obejmie 1 maja br. Od tego dnia ponownie będzie funkcjonował MOSiR, który decyzją Rady Miejskiej sprzed kilku miesięcy, wyodrębniony został z Miejskiego Zarządu Oświaty i Sportu. Dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty pozostaje Marek Kamiński.

Elżbieta Kęsik ukończyła AWF w Krakowie, jest nauczycielem w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Dębicy. Przed laty grała w ligowych zespołach w siatkówkę. Wśród atutów przemawiających za wyborem Elżbiety Kęsik, komisja wymienia jej zaangażowanie w sport, zarówno jako trenera szkolnej drużyny, organizatora zawodów, pasjonata sportu oraz docenia jej zdolności organizacyjne.

- Ma dobry kontakt ze wszystkimi grupami społecznymi i wiekowymi; dziećmi i dorosłymi – wymienia burmistrz Paweł Wolicki.

Wybór władz miasta wyraźnie wskazuje ukierunkowanie na sport masowy i osobę mającą dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, sportowca, trenera i organizatora. Według komisji Elżbieta Kęsik to osoba pozytywnie postrzegana w różnych środowiskach, co daje podstawy do zintegrowania często skonfliktowanych działaczy klubowych. Jest to jednym z podstawowych zadań jakie czeka dyrektora MOSiR. Nie bez znaczenia jest fakt, że wszystkie te cechy łączy w sobie kobieta, która, według komisji, z natury rzeczy pozytywnie usposabia otoczenie.

- Poprzez ten wybór realizujemy dwie podstawowe kwestie – mówi Wolicki. - Stawiamy bardziej na sport masowy i rekreację, pozostawiając klubom sportowym inicjatywę w rozwijaniu sportu wyczynowego oraz dążymy do integracji wszystkich środowisk związanych ze sportem. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej