<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


13.06.2008 - XII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Uczniowie wezmą udział w turnieju „Mundialito”
19-08-2010

Na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego w Dębicy 8 i 9 września br. odbędzie się Turniej Piłkarski „Mundialito” dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorami i sponsorami zawodów są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz Urząd Miejski.

Turniej miał być rozegrany w czerwcu, ale ze względu na sytuację powodziową  został przeniesiony na wrzesień. Losowanie nazw państw, które poszczególne szkoły będą reprezentować odbyło się w marcu tego roku. Reprezentację szkoły tworzą uczniowie 6 – tych klas rocznika 1997 i młodsi. W skład zespołu wchodzi 12 zawodników będących uczniami jednej szkoły i opiekun. Drużyny obowiązują koszulki lub emblematy przyszyte na koszulkach w barwach kraju, który reprezentują oraz flaga danego kraju.

W turnieju weźmie udział 32 drużyny podzielne na osiem grup. W grupach drużyny grają systemem „każdy z każdym” . Zwycięskie drużyny otrzymają puchary oraz dyplomy z rąk Burmistrza Miasta Dębicy.

Jak podkreśla Marek Kamiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zawody mają na celu popularyzowanie i podnoszenie poziomu gry w piłkę nożną wśród dzieci, propagowanie zasad fair play w rywalizacji sportowej a także poznawanie i popularyzowanie krajów świata, ich kultury, tradycji, obyczajów.  Uczniowie biorący udział w turnieju powinni posiadać ważne badania lekarskie uprawniające do udziału w zawodach. We wszelkich kwestiach spornych decydujący głos ma organizator. Rozpoczęcie gier eliminacyjnych odbędzie się  8. września br. o godz. 9.00. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej