<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.07.2024 r.  
 


29.12.2008 - Dębicy patronuje Święta Jadwiga Śląska
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Gazeta Codzienna Nowiny: Firmy mogą liczyć na pomoc miasta
26-04-2007

Interes miasta to rozwój przedsiębiorczości - mówił we wtorek burmistrz Dębicy na konferencji dotyczącej perspektyw rozwoju dębickich przedsiębiorstw.

Jego główne zadanie to pomoc w znalezieniu funduszy, gdy jest pomysł na biznes, ale brak pieniędzy.
W ciągu dwóch ostatnich miesięcy w Dębicy zorganizowano już trzecie spotkanie, podczas którego omawiano bieżące i przyszłe potrzeby lokalnego rynku pracy.
Niezbędnik radnego
Burmistrz Paweł Wolicki zapewnia, że niedługo opracowany zostanie tzw. "niezbędnik radnego”. Będzie zawierał informacje, które każdy członek Rady Miejskiej powinien znać na pamięć. Znajdzie się w nim m. in. wykaz dębickich terenów inwestycyjnych. Wszystko po to, by ułatwić rozwój branż, które w przyszłości będą poszukiwane najbardziej.
Emigranci powrócą
- Chodzi głównie o firmy sektora usługowego - mówi Zbigniew Nosal, prezes Dębickiego Klubu Biznesu. - Emigranci pracujący dziś w Anglii, czy Irlandii za kilka lat wrócą. A wraz z nimi pieniądze zarobione za granicą. Nastąpi wtedy jeszcze większy rozkwit budownictwa. Pojawi się także zapotrzebowanie na prywatne szkoły i przedszkola.
Korzyści z budowy autostrady
Silnym bodźcem dla powstawania nowych miejsc pracy ma być również budowa autostrady. Zdaniem uczestników konferencji, pociągnie za sobą tworzenie licznych stacji benzynowych, lokali gastronomicznych, warsztatów i sklepów z częściami samochodowymi.
- Kilkuset studentów Akademii Ekonomicznej w Dębicy to impuls dla biznesu - dodaje Nosal. - Od was, ludzi młodych, zależy jak wykorzystacie swoje szanse.
Paulina Sroka 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej